כריתת גידול בריאה ללא הרדמה

ד
ד"ר מיכאל פאר בניתוח ללא הרדמה כללית צילום: ליאור צור, איכילוב

מטופלת עם מחלות רקע רבות, עברה באיכילוב כריתת גידול ריאתי, ללא הרדמה כללית, כשהיא ערה ומתקשרת עם צוות המנתחים

מטופלת ישראלית עם מחלות רקע רבות, עברה לראשונה, בבית החולים איכילוב, כריתת גידול ריאתי בזמן שהיא ערה ומתקשרת עם צוות המרדימים והמנתחים. הניתוח עבר בהצלחה וחיי המטופלת ניצלו. ד"ר מיכאל פאר, מנהל מחלקת ניתוחי חזה באיכילוב, הוביל את הניתוח המורכב יחד עם ד"ר מרינה קולודי ובשיתוף צוות המרדימים העוסק בתחום, ד"ר ואדים ניסנביץ וד"ר ולדמיר ורנקין.

כריתות ריאה לסוגיהם הם הניתוחים השכיחים בתחום של כירורגית חזה ומהווים עד 70-80% מכלל הניתוחים בתחום. עד כ-80% מתוכם מבוצעים בגישה זעיר פולשנית. הם נעשו עד כה לרוב רק בהרדמה מלאה. יחד עם זאת גם בניתוחים זעיר פולשניים, המנותחים עוברים הרדמה כללית וחלק לא קטן מהם מתקשה לעמוד בהרדמה. עקב כך, חפותחו טכניקות של ניתוחים זעיר פולשניים ללא הרדמה כללית.

ד"ר מיכאל פאר, מנהל המחלקה לכירורגית חזה והמנתח הראשי צילום: ליאור צור, איכילוב

ד"ר מיכאל פאר, מנהל המחלקה לכירורגית חזה במרכז הרפואי איכילוב והמנתח הראשי, מסכם: "טכניקה ניתוחית זו מהווה פריצת דרך למטופלים הסובלים מגידולי ריאה ומתקשים לעבור ניתוח בהרדמה כללית עקב מחלות רקע רבו. "מדובר במהפכה משמעותית בתחום ניתוחי ריאות, שמגדילה את סיכויי החלמה של המנותחים רבים מצד אחד, ומצד השני מאפשרת להגדיל את מספר הניתוחים מוצלחים בתחום כל כך אתגרי כמו ניתוח ריאות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן