יו"ר חדש לאיגוד הפסיכיאטריה

פרופ' יובל מלמד צילום: יח
פרופ' יובל מלמד צילום: יח"צ

פרופ' יובל מלמד, מנהל המרכז לבריאות הנפש אברבנאל, מחליף את ד"ר צבי פישל, שסיים את תפקידו לאחר קדנציה בת שלוש שנים

חילופי הנהגה באיגוד הפסיכיאטריה בהסתדרות הרפואית: פרופ' יובל מלמד, מנהל המרכז לבריאות הנפש אברבנאל, נכנס לתפקיד יו"ר האיגוד עם סיום כהונתו של ד"ר צבי פישל, מנהל המחלקה הפעילה בבית החולים גהה.

פרופ' מלמד, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מכהן שם כיום כפרופ' חבר קליני. פרופ' מלמד הוא מומחה בפסיכיאטריה, ובעל תואר שני במינהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון. בעבר כיהן כסגן מנהל המרכז לבריאות הנפש לב השרון, כיו"ר החברה לפסיכיאטריה משפטית, וכיו"ר פורום מנהלי בתי החולים הפסיכיאטרים.

פרופ' יובל מלמד: "שנת הקורונה עוררה אתגרים רבים במערך בריאות הנפש. יש צורך בשיפור תנאי הטיפול במטופלי בריאות הנפש על ידי בניית מחלקות, שיפוץ מחלקות והקטנת התפוסה במחלקות בהתאם לסטנדרטים המקובלים בחו"ל. כמו כן, יש להגדיל את מספר תקני אנשי הטיפול במערכת, כולל עידוד קליטת אנשי מקצוע לתחום מאתגר זה על ידי הכרה במקצוע הפסיכיאטריה כמקצוע במצוקה".

אתגרים נוספים שציין פרופ' מלמד הם צמצום הסטיגמה החברתית על ידי הגברת המודעות, ושילוב בריאות הנפש ברפואה הכללית, איחוד קמפוסים ופעולה באשכולות. לדבריו, "הכול מתחיל בקהילה ומצריך הגברת אפשרויות הטיפול, נגישות וזמינות, קיצור זמני המתנה, הקמת צוותי התערבות בזמן משבר, צוותי ביקורי בית, צוותי חירום, טיפול יום, בתים מאזנים וכלה במסגרות שיקומיות. מסגרות אלו יוכלו לקלוט מאושפזים רבים מהמחלקות הפעילות כיום, ויורידו את העומס הקשה בבתי החולים ויצמצמו את התפוסה במחלקות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן