פרופ' חירותי ראש החוג לשיקום בת"א

פרופ-רפי-חרותי-מרכז-שיקומי-רעות-קרדיט-גיל-דור
פרופ-רפי-חרותי-מרכז-שיקומי-רעות-קרדיט-גיל-דור
פרופ' רפי חרותי צילום: רעות

פרופ' רפי חרותי, מנהל חטיבת השיקום בבית החולים השיקומי אוניברסיטאי רעות, נבחר לראש החוג לרפואה פיזיקלית ושיקום באוניברסיטת תל אביב

פרופ' רפי חרותי, מנהל חטיבת השיקום בבית החולים השיקומי אוניברסיטאי רעות בתל אביב, נבחר לראש החוג לרפואה פיזיקלית ושיקום באוניברסיטת תל אביב. מינויו ייכנס לתוקף ב-1 בספטמבר 2020.

רפואה פיזיקלית הוא תחום ברפואה שעוזר בשחזור התנועה, התפקוד ואיכות החיים בקרב אנשים עם מוגבלות פיזית או עם נכויות, שנובעות ממחלה או פציעה, ומשפיעות על המוח, עמוד השדרה, העצבים,העצמות, המפרקים, הרצועות, השרירים והגידים. פרופ' רפי חרותי הינו מומחה לרפואה פיזקלית ושיקום ומטפל מיני מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, שהתמחה ברפואת שיקום בבית החולים תל השומר ומזה כשלושים שנה משמש בתפקידי הדרכה וחינוך אקדמי בפקולטה. בין השאר היה שותף להקמת התוכנית למין ומיניות האדם, אותה הוא ממשיך לרכז.

נוסף על היותו ראש חטיבת השיקום ברעות, פרופ' חרותי ייסד ומנהל את המרפאה לטיפול ושיקום מיני בבית החולים השיקומי רעות, שהינה המרפאה הציבורית הגדולה בישראל, שותף לבניית התוכנית ללימודי מיניות בבית הספר ללימודי המשך ברפואה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר ומשמש מרכז הוראת הסטודנטים והמתמחים בבית החולים. פרופ' חרותי הינו רופא ספורט ומעניק בהתנדבות ליווי רפואי מקצועי מזה עשרות שנים לנבחרת השחייה הפראלימפית של ישראל. בשנה האחרונה הוא מוביל את הטיפול בנבחרת השחייה במסגרת החסות הרפואית של בית החולים.

פרופ' חרותי: "רפואת השיקום היא אחד התחומים החיוניים ביותר לפרט ולחברה ויש חשיבות עצומה בהכשרת דור העתיד וחיזוק התחום במערכת הבריאות בישראל".