מנהלת מחלקה קרדיולוגית

ד
ד"ר לימור אילן בושארי צילום: העמק

ד"ר לימור אילן בושארי, לשעבר קרדיולוגית בכירה ברמב"ם ובשיבא ובוגרת התמחות-על בבית החולים מאיו קליניק, נבחרה לנהל את המחלקה הקרדיולוגית בבית חולים העמק. ד"ר בושארי היא האישה השנייה בישראל שתנהל מחלקה קרדיולוגית

ד"ר לימור אילן בושארי נבחרה לנהל את המחלקה לקרדיולוגיה במרכז הרפואי העמק, מקבוצת קופת חולים כללית. ד"ר בושארי נבחרה לתפקיד עם פרישתו לגמלאות של מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים בעפולה, בעשור האחרון, ד"ר יואב תורג'מן, והיא הרופאה השנייה במדינת ישראל שנבחרה לנהל מחלקה קרדיולוגית.

ד"ר בושארי (50), נשואה ואם לבן, ילידת מטולה וכיום מתגוררת עם משפחתה בזיכרון יעקב. היא סיימה לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובשנת 2001 הגיעה למרכז הרפואי העמק להתמחות ברפואה פנימית ובהמשך בקרדיולוגיה. לאחר סיום ההתמחות נשארה לעבוד כרופאה בכירה במערך הקרדיולוגיה. בשנת 2014 הייתה הקרדיולוגית הראשונה מטעם האיגוד הישראלי לקרדיולוגיה, שהתקבלה להשתלמות עמיתים בת שנתיים בבית החולים היוקרתי מאיו קליניק, במינסוטה, ארה"ב, בקרדיולוגיה ובתחום הדמיית הלב באולטרה סאונד, אקו קרדיוגרפיה.

עם שובה ארצה עבדה כרופאה בכירה במרפאת מסתמי הלב בבית החולים רמב"ם ובהמשך השתלבה גם כרופאה בכירה במכון הלב בבית החולים שיבא בתל השומר.
בשנת 2016 חזרה למרכז הרפואי העמק לתפקיד מנהלת היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית ומנהלת מרפאת מסתמי הלב במערך הקרדיולוגיה. בתפקיד זה הקימה שירותים חדשים וייחודים בצפון הארץ, בהם מרפאה המיועדת לטיפול ומעקב אחר חולים הלוקים במחלה אונקולוגית ממארת שזקוקים לליווי קרדיולוגי – המרפאה לקרדיו אונקולוגיה הגדולה בצפון.

עם קבלת הבשורה על בחירתה לתפקיד, אמרה השבוע ד"ר לימור אילן בושארי: "אני נרגשת מאד. צמחתי וגדלתי במרכז הרפואי העמק וזו זכות גדולה שנפלה בחלקי לחזור לנהל את המחלקה ולשרת את תושבי הצפון, שמגיעה להם הרפואה הטובה ביותר. כבר היום מערך הקרדיולוגיה שלנו מוביל בשירותים ייחודיים אליהם מפנים אלינו מהצפון ומכל הארץ כמו קרדיו-אונקולוגיה ואקו לב משולב במאמץ, הרחבת מסתם הלב המיטארלי על ידי בלון, צריבה מתקדמת של הפרעות קצב ועוד. בכוונתי להמשיך ולפתח עוד שירותים מתקדמים, להשתלב בעולם היזמות הרפואית-טכנולוגית ,ולעסוק במחקר מתקדם במרכז הרפואי העמק".

ד"ר זיו רוזנבוים, מנהל המרכז הרפואי העמק: "בשמי ובשם כל עובדי המרכז הרפואי העמק, אני מודה לד"ר יואב תורג'מן על הובלת המערך הקרדיולוגי ועל תרומתו הרבה ורבת השנים. ד"ר תורג'מן ימשיך לסייע להמשך הפיתוח של מערך הקרדיולוגיה והצעדתו להישגים חדשים בתקופה הקרובה עד לפרישתו. כולנו מאחלים לד"ר בושארי הצלחה רבה בתפקיד".