רופאי ווהאן ייעצו להלל יפה

111111111111111111
111111111111111111
הרופאים הסינים בשיחת הזום

רופאי בית החולים בחדרה יזמו מפגש זום, עם רופאים סינים, מהעיר שבה פרצה מגיפת הקורונה.

לחצו כאן לצפיה במפגש המלא >

מפגש מומחים בין רופאי בית החולים הלל יפה בחדרה, לבין רופאים בבית חולים הסיני בעיר ווהן, שם התפרצה מחלת הקורונה, התקיים השבוע באמצעות אפליקציית זום. במפגש דנו הרופאים, ממחלקות הקורונה בבבתי החולים בחדרה ובווהאן, על דרכי טיפול, ביצוע הנשמה בשיטות שונות, שיחה על נוגדי קרישה ותסחיף ריאתי ועוד. השיחה התאפשרה הודות לקשר שנוצר עם ד"ר אליאס חילו וד"ר ג'מיל מוחיסן מהמחלקה לזיהומיות א' בהלל יפה, מול שגרירות סין בישראל, לאחר שאושפזו במחלקה בהלל יפה חולי קורונה מסין.

לאחר שחרורם מהמחלקה של החולים הסינים, עלה הרעיון ליצור שיחה בין מומחים בהלל יפה לבין בית החולים בווהאן, על מנת לבצע למידת עמיתים ולשאול ישירות את "המקור", ולהיעזר בידע הסיני של המומחים שטיפלו בנגיף עם התפרצותו בסין. מכאן, הדרך לישיבת זום, אמצעי התקשורת העיקרי בימים אלו, הייתה קצרה. בשיחה השתתפו מומחים במחלות זיהומיות, ברפואה פנימית, מהלל יפה וכן אורחים שהוזמנו לשיחה מבתי חולים נוספים בארץ. לצפייה בשיחת הזום – הקישו על הקישור כאן.

ד"ר מיקי דודקביץ' בשיחת הזום

בסיום, ציינו המשתתפים כי אחד הדברים המרכזיים שעלו בשיחה היה שהטיפול הניתן בישראל אינו שונה ואינו נופל מהטיפול ומההתוויות להמשך, כפי שציינו בצד הסיני. מאמרים ומחקרים שנכתבו בסין, היוו את חומר הבסיס לטיפול בחולי נגיף הקורונה, וסייעו למתן טיפול נכון גם בישראל.

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל הלל יפה: "נגיף הקורונה, כידוע, אינו יודע גבולות. הוא חוצה ארצות, מגזרים, אמונות, גילאים ודעות. מהבחינה הזאת, ניתן לראות התגייסות של מומחים ברמה הבינלאומית, שמייעצים זה מניסיונו של זה ומשתדלים ללמוד על הנגיף ככל הניתן, בפרק זמן קצר מאוד של חודשיים-שלושה בלבד. אנו נמשיך לעשות את המיטב למטופלינו בתחום זה, כפי שעשינו עד כה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן