קוסמטיקה גינקולוגית

דר-פבלו-רוסו
דר-פבלו-רוסו

ד"ר פבלו רוסו, רופא נשים בכיר בבית החולים פוריה, מדבר על השילוב ההולך ומתפתח בין גינקולוגיה לבין רפואה אסתטית

ד"ר פבלו רוסו צילום: פרטי

תחום הגינקולוגיה מטפל בבעיות רפואיות מגוונות הקשורות לפריון ולמערכת הרבייה הנשית. במקביל, הולך ומתפתח תת תחום נוסף, שלא מרבים לעסוק בו ברבים, משום שנשים חשות אי נוחות לדבר עליו אפילו עם הקרובים להן ביותר: קוסמטיקה גינקולוגית שהינה, למעשה, שילוב של תחום הגינקולוגיה עם תחום הרפואה האסתטית.

ד"ר פבלו רוסו, רופא גינקולוג בכיר, מומחה ברפואת נשים ויולדות בבית החולים פוריה בטבריה, המטפל גם ברוזן מדיקל סנטר, הוא נציג של האגודה העולמית לקוסמטיקה גינקולוגית בישראל. ד"ר רוסו מסביר: "בדרך כלל אישה מחליטה ללכת לרופא ולחשוף את הבעיה האינטימית שלה, רק כאשר כואב לה מאוד, במשך זמן רב. היא תעדיף לסבול בשקט, אם יש אי נוחות או כאב מסוים בשעת קיום יחסי מין, ותלך להיבדק רק כאשר הדברים יגיעו להחמרה קריטית. היום, התחום שבו אני עוסק, מביא מהפכה בנושא. נשים מתחילות להבין שהרפואה מספקת מענה גם כאשר קיום יחסי המין כרוכים באי נוחות, כאב, או כאשר יש איזושהי בעיה אסתטית או תפקודית שמטרידה אותן".

לדברי ד"ר רוסו, הסוגיה האסתטית כוללת מספר תופעות, שיכולות לגרום אי נוחות עד כדי כאב.

אלו תסמינים אתה מכליל בקוסמטיקה גינקולוגית?

ד"ר רוסו: "למשל יובש או גרד בנרתיק, דלקות חוזרות ונשנות, בריחת שתן ואי נוחות בשל נראות, או בשל הפרשות שונות, או בשל ריחות לא נעימים. נשים אינן יודעות, שתופעת בריחת שתן נפוצה באוכלוסייה גם בקרב נשים בריאות. אחת מכל שתי נשים סובלת מבריחת שתן לאחר הפסקת המחזור, בגיל הבלות. 80% מאותן נשים סובלות מאי נוחות באזור הנרתיק – גרד, עקצוץ, יובש וכדומה. נשים אחרי לידה, ונשים מניקות, סובלות מתופעה של יובש בנרתיק, ולא תמיד מודעות לכך שמדובר בבעיה שאינה נדירה. הן סובלות מכאבים באזור האינטימי בשעת קיום יחסי מין, ונקלעות למצוקה, שיכולה להגיע עד כדי פגיעה בקשר הזוגי. פעמים רבות, ההחלטה לפנות ולקבל טיפול, מגיעה באיחור רב, רק כאשר הדברים מחמירים מאוד".

מה הם הטיפולים?

"קיימים כיום סוגי טיפול לא פולשניים, אשר מסוגלים לשפר את התחושה, ולהפסיק את אי הנוחות, ומקרים רבים גם את הבושה. במקרים רבים, אין כלל צורך באשפוז, והאישה שבה לביתה לאחר טיפול יום או אפילו לאחר ניתוח. רוב הטיפולים אינם פולשניים. מדובר בטיפולים המבוססים על זריקות, טיפולים בלייזר, ניתוחים פלסטיים באיברים האינטימיים, שיקום של נזקים בקרום הבתולים, קונדילומות ועוד. הרעיון הוא שמתן טיפול נכון לבעיה אסתטית, מסוגל במקרים רבים לפתור גם קשיי תפקוד, ולקטוע תקופה ארוכה של מצוקה ובושה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן