מן המניין

פרופסור ג'וני יונס. צילום: פוריה
פרופסור ג'וני יונס. צילום: פוריה

פרופ' ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי פדה-פוריה, מונה לפרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה בצפת

פרופסור ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי פדה -פוריה ליד טבריה, הועלה לדרגת פרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן, בגליל. פרופ' יונס משמש כסגן הדיקאן ללימודים קליניים בפקולטה לרפואה מאז .2018

פרופ' קרל סקורצקי, דיקן הפקולטה לרפואה בגליל, בירך על המינוי: "דרגה זו, משקפת הכרה בינלאומית במעמדו המוביל של פרופ' יונס במקצועו כרופא אקדמי עם הישגים מקוריים וייחודיים, המשפיעים על תחום רפואת הפוריות. כמובן, הישגים אלה התאפשרו כתוצאה מעבודתו של פרופ' יונס בבית החולים פוריה ומשקפים את המחויבות של המרכז לקידום הרפואה האקדמית ותרומת המרכז לתנופת הבריאות, המחקר והוראת הרפואה".

פרופ' יונס, תושב נוף הגליל, סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה בנשים ויולדות בבית החולים הדסה. הוא הגיע למרכז הרפואי פדה- פוריה בשנת 1993. שלוש שנים לאחר מכן נפתחה יחידת ההפריה החוץ גופית באגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי. פרופ' יונס משמש מנהל היחידה מאז הקמתה.

כמו כן, שימש פרופ' יונס במספר תפקידים ציבוריים במסגרת האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל ובוועדות של משרד הבריאות. בשנים ‏2010-2013, כהן כגזבר האגודה הישראלית לחקר הפוריות (איל"ה), בשנים 2001-2011 היה חבר ועדת הבחינות (שלב א' ושלב ב') ביילוד וגינקולוגיה, ובשנים 2011-2018 היה יו"ר ועדת הבחינות ביילוד וגינקולוגיה מטעם המועצה המדעית והאיגוד.

ד"ר ארז און, מנהל בית החולים פוריה: "מינוי אקדמי כה נכבד מעיד על עשייה משמעותית בשני תחומים שבהם מצטיין פרופ' יונס – מחקר והוראה. התפתחותו וקידומו של המרכז הרפואי שלנו נשענים בו זמנית על שלושה עמודי תווך מרכזיים: רפואה איכותית, מחקר והוראה. אנו מודים ומוקירים את פרופ' יונס על תרומתו האדירה".