פוריה: רפואה אונליין לגיל הרך

דר-און-טל-שדה-קון-ואלטר
דר-און-טל-שדה-קון-ואלטר
ד"ר אבי און, טל שדה קון ודפנה עוז אלטר צילום: פוריה

שירות חדש במרפאה לבעיות אכילה של ילדים בבית החולים בטבריה: "טלרפואה", טיפולים אונליין לילדים והוריהם, מבלי לצאת מהבית

שירות חדש בבית החולים פדה פוריה, בטבריה, במרפאה לבעיות אכילה של ילדים: טלרפואה, טיפולים מבלי לצאת מהבית. שירות הטלרפואה מאפשר לקיים מפגש אונליין של המטופלים והוריהם עם צוות המרפאה, מבלי לצאת מהבית.

ד"ר אבי און, מנהל המרפאה לבעיות אכילה בגיל הרך בפוריה, מומחה ברפואת ילדים, גסטרואנטרולוגיה ותזונה: "הטיפול במרפאה שלנו נעשה באמצעות צוות רב מקצועי רחב, אשר מסתכל על הבעיה מבחינה רפואית קלינית, רגשית התנהגותית, התפתחות הילד וכמובן ההיבט התזונתי. הצוות יושב יחד, החל משלב האבחון ולאורך הטיפול עצמו. במציאות של שגרת הקורונה, גיבשנו פורמט מפגשים חדש, שפועל על פי ההנחיות של משרד הבריאות. לצורך כך, צמצמנו את הרכב הצוות במרפאה לשלושה אנשי מקצוע. את המפגשים עם ההורים והילדים אנחנו מקיימים בצורה מקוונת באמצעות מערכת רפואה".

לדברי טל שדה קון, רכזת המרפאה, שהיא דיאטנית מומחית להפרעות אכילה של הגיל הרך, יש יתרונות למפגשים אונליין: "ההורים מאד אוהבים את הפלטפורמה הזו, כי זה מקל עליהם, הם לא צריכים לצאת עם הילד מהבית ולנסוע למרכז הרפואי ועדיין הם מקבלים מענה רפואי מקצועי. בנוסף, באמצעות מערכת טלרפואה, אנחנו יכולים לעשות תצפית ספונטאנית על הילד בשעת האכילה בסביבה הטבעית שלו ויכולים לבחון את הדינמיקה בהאכלה ואת האינטראקציה בין ההורים לילד, וזה יתרון גדול ".

ד"ר און: "לעיתים קרובות אפשר, באמצעות שיחה אונליין עם המשפחה, ועל פי תוצאות בדיקות מעבדה ותיק רפואי שאני יכול לראות תוך כדי שיחה, לתת מענה רפואי נכון ומדויק, גם ללא פגישה פנים אל פנים. יש לנו פה פתרון יעיל ומידי. המסמכים הרפואיים מועברים בדואר אלקטרוני למטופל, כולל סיכום הבדיקה והמעקב".

דפנה עוז אלטר, העובדת הסוציאלית במרפאה, מסכמת: "המגע האישי חסר, אבל המפגשים המקוונים נותנים מענה טוב לטיפולים נמשכים, ולפגישות מעקב".