רופא אישי אונליין

דוקטור-אסף-טוקר
דוקטור-אסף-טוקר
ד"ר אסף טוקר במרפאת עומר צילום: קופ"ח כללית

בעקבות סגר הקורונה: קופת חולים כללית מחוז הדרום מפעילה שירות שיחות וידאו של מטופלים עם רופאי משפחה ורופאי ילדים

על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל והנחיות משרד הבריאות שלא לצאת מהבית, החלה קופת חולים "כללית", הממשיכה להפעיל את כל מרפאותיה ברחבי מחוז דרום, בהפעלת שירות חדש שיאפשר לקבל טיפול מהרופא האישי, ללא הגעה למרפאה. מדובר בשירות רופא אונליין, המאפשר למטופלים לזמן תור לייעוץ וטיפול רפואי טלפוני, בשיחה או בווידאו עם רופא המשפחה או רופא הילדים האישי. לרופא מוקצה זמן ייעודי למפגש טלפוני עם המטופל וממש כמו בפגישה אישית, הוא מתעד את הכול בתיק האישי, מנפיק מרשם וירטואלי לתרופות, הפניה לבדיקות, למיון וכו' על פי הצורך. שירות זה נועד לצמצם את המגעים שאינם הכרחיים ולהגן על ציבור המטופלים והצוותים הרפואיים.

שיחה עם רופא המשפחה בטלפון הנייד צילום: קופ"ח כללית

חדווה אמונה, מנהלת כללית במחוז דרום: "אנו פועלים כל העת למציאת פתרונות בהתאם למציאות המשתנה מיום ליום ולעיתים משעה לשעה כדי להבטיח שהמטופלים שלנו מקבלים מענה גם בימים אלה ובמיוחד כשהם נדרשים להימנע מהגעה שלא לצורך למרפאות, להיות בבית ובבידוד. מעבר לשירות הרפואי צוותי הכללית דואגים להתקשר למטופלים הנמצאים בבידוד מדי יום, כדי לשאול לשלומם ולדעת במה נוכל לסייע, ובמיוחד למטופלים בגיל השלישי הנמצאים כעת בעדיפות ראשונה".

ד"ר אסף טוקר מומחה ברפואת ילדים ומנהל מרפאת עומר שהחל בהפעלת השירות כתב למטופליו: "לילדים החמודים שמטופלים במרפאת הכללית ולהורים – לאור ההנחיות בהקשר לווירוס הקורונה והבקשה שלא להגיע למרפאה, קיבלתי מחשב נייד עם גישה למערכות הכללית, ואשמח לנסות ולסייע לכם מרחוק. במידה ונתקלתם בבעיה רפואית ואתם רוצים להתייעץ איתי, אפשר לקבוע תור להתייעצות בטלפון, אפשר לדבר איתי בצ'אט, או בכל מדיה אחרת. אם יהיה לי או לכם ספק הכי קטן נזמין לבדיקה, בתקווה לימים טובים ובריאים יותר".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אפידימיולוגיה ורפואת משפחה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן