השפעת מסכות מיגון על עור הפנים

aaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaa
צילום: שטרסטוק

ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור, מסבירה איך משפיעות מסכות המיגון שאנו עוטים בקיץ, על עור הפנים ואיך לטפח ולשמר אותו

ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור, מסבירה מדוע חשוב לאמץ שגרת טיפוח שונה בתקופה הקרובה, בה אנו עוטים על פנינו מסכת מיגון, קל וחומר אלו שנוטים לסבול מגירוים בעור הפנים.

מסיכת המיגון גורמת להזעה בכל שטח הפנים. אנחנו לפני חודשי הקיץ. מה הן תופעות הלוואי שיכולות להתהוות?

"מסכת המיגון גורמת לכך שהעור יהיה הרבה פחות מאוורר. המסכה מייצרת אזור לח, חם וסגור, ואלה הם תנאים שמעודדים התפתחות זיהומים על העור והחמרה בפריחות על פני העור".

איך אפשר להימנע מהחמרת מצב עור הפנים?

"בשלב ראשון חייבים להקפיד לנקות היטב את הפנים עם מים וסבון פנים עדין, כזה שאינו מגרה את העור. העור מפריש שומן באופן טבעי, וזה יחד עם מזג האוויר הלח והחם, ובתוספת המסכה, עלול לסתום את נקבוביות העור ולייצר מראה דביק ושומני. ולכן כל בוקר יש לשטוף את הפנים עם מים וסבון, ולהסיר שומן ומזהמים מהעור".

איך שומרים על שגרת טיפוח כשחלק מהפנים מכוסות במסכה?

"מומלץ לשנות את שגרת הטיפוח בהתאם למצב כמובן, ולכן יש להשתמש בתכשירים בעלי מרקם קליל, או מרקם ג'ל, תכשירים שנספגים בקלות ולא מותירים שומן על פני העור. זה גם ייתן הרגשה טובה יותר עם המסכה וגם יאפשר אוורור מסוים של העור".

האם איפור עשוי לפגוע בעור?

"ההמלצה היא למעט בשכבות. להשתמש במסנן קרינה, יחד עם קרם לחות, או במייקפ המשלב בתוכו מסנן קרינה. כמה שפחות שכבות, כך יהיה פחות דביק ויותר מאוורר. השוק היום מציע מגוון תכשירים עם מרקם קליל".

ד"ר להבית אקרמן צילום: יח"צ

מה בנוגע לגברים?

"אצל גברים, בדומה לנשים, מומלץ לעשות שימוש בקרם לחות על בסיס מרקם ג'ל ולהימנע בריבוי שכבות בתקופה זו".

אנשים שכבר סובלים מבעיות עור, איך הם יכולים להתמודד?

"להשתמש בסבון עדין שלא יגרה את העור ויחמיר. במידה ויש כבר בעיה עורית קודמת, כמו נטייה לאקנה, סבוריאה או רוזצאה, יש להתייעץ עם רופא עור על מנת לקבל המלצה קונקרטית בהתאם לבעיית העור הבסיסית. שימוש בתכשיר נכון בקומבינציה מתאימה יכול לעשות את כל ההבדל ולעזור לנו לעבור את תקופת המסיכות ללא פגיעה בעור הפנים".