דרמה איכילוב - אסף הרופא

דר-דניאל-טרוצקי-קרדיט-לתמונה-יפעת-חדד
דר-דניאל-טרוצקי-קרדיט-לתמונה-יפעת-חדד
ד"ר דניאל טרוצקי צילום: יפעת חדד

מנהל המחלקה לרפואה דחופה שהתפטר מבית החולים איכילוב, ד"ר דניאל טרוצקי, עבר יחד עם שני בכירים נוספים ממלר"ד איכילוב לנהל את המלר"ד בבית החולים אסף הרופא

דרמה בין בתי החולים איכילוב ואסף הרופא: ד"ר דניאל טרוצקי, מנהל המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) בבית החולים איכילוב בתל אביב, שהתפטר בינואר 2020 עקב חילוקי דעות עם הנהלת איכילוב, מונה לתפקיד מנהל המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) בבית החולים שמיר אסף הרופא בצריפין. ד"ר טרוצקי הביא עמו לאסף הרופא שני בכירים נוספים מאיכילוב.

הרופאים ואנשי הצוות הרפואי הבכירים שנחשבים "כוכבים" בתחומם הם, באופן טבעי, הנכסים וההון האנושי החשובים ביותר של מערכת הבריאות הציבורית בישראל. ד"ר טרוצקי (40), נשוי ואב לשניים יליד קריית טבעון, הוא מומחה לרפואה דחופה, בוגר מסלול ההתמחות בשיבא, תל השומר. הוא מגיע לאסף הרופא לאחר שבתחילת ינואר 2020, מעט לפני פרוץ משבר הקורונה בישראל, פורסם כי הוא התפטר במפתיע מתפקידו כמנהל המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון) בבית החולים איכילוב – בדיוק שנה לאחר שמונה בגיל 39 לתפקיד כה בכיר ומבוקש בבית החולים היוקרתי והמוביל בתל אביב.

יחד עם ד"ר דניאל טרוצקי עברו למרכז הרפואי אסף הרופא ממלר"ד איכילוב גם ד"ר גל פחיס והגב' שירן אבישר. ד"ר פחיס הוא מומחה ברפואה דחופה, בוגר מסלול ההתמחות בבית החולים שערי צדק, ובתפקידו הקודם מנהל אגף שוכבים וחדרי הלם במרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) באיכילוב. ד"ר פחיס ישמש כסגן מנהל המלר"ד באסף הרופא. שירן אבישר תכהן בבית החולים אסף הרופא בתפקיד מנהלת התפעול של מערך הרפואה הדחופה.

ד"ר גל פחיס צילום: יפעת חדד

סערת ההתפטרות

לפני שכשנה וחצי איש לא חלם שכך יתגלגלו האירועים. ב-20 בינואר 2019 פרסם איכילוב, שהוא אחד משלושת בתי החולים המובילים בישראל, את דבר מינויו של "כוכב" צעיר לאחת המחלקות החשובות, המורכבות והיוקרתיות ביותר – המחלקה לרפואה דחופה. "הכניסה לתפקיד", נרשם בהודעת איכילוב על מינויו של ד"ר דניאל טרוצקי בן ה-39, "היא עבורו הגשמת חלום ילדות… את ההחלטה הסופית ללמוד רפואה, קיבל אחרי מספר אירועים משמעותיים בזמן שירותו הצבאי כלוחם בשייטת, בהם חווה אובדן חברי צוות קרובים בלחימה למען ביטחון ישראל". ד"ר טרוצקי אמר אז: "כבר שנה אני עובד במחלקה לרפואה דחופה באיכילוב. לומד את המקום, האנשים והמטופלים – ומאושר".

בדיוק שנה לאחר מכן, ב-2 בינואר 2020, פורסם בתקשורת כי ד"ר טרוצקי בחר לעזוב את איכילוב, ככל הנראה משום שהנהלת בית החולים מינתה בניגוד לרצונו אחות אחראית מסוימת למחלקה לרפואה דחופה שבניהולו. ד"ר טרוצקי מסר אז בתגובה כי "בשל חילוקי דעות ביני לבין גורמים בהנהלת בית החולים, לצערי, לאחר התלבטות רבה וממושכת, הגעתי למסקנה שאין הדבר נכון שאמשיך בתפקידי". מאיכילוב נמסר, עם עזיבתו, כי פרופ' פיני הלפרן, מנהל המלר"ד שכיהן לפני ד"ר טרוצקי, יחזור לתפקיד מנהל חדר המיון עד שיימצא מחליף לטרוצקי.

מחטף הבכירים

כאמור, אתמול (10.05.2020) הודיעה הנהלת בית החולים אסף הרופא על מינויו של ד"ר טרוצקי לתפקיד מנהל המלר"ד, ולא פחות דרמטי, גם על מעבר של שני בכירים נוספים ממלר"ד איכילוב אל מחלקת המיון של אסף הרופא בהנהגת ד"ר טרוצקי ובהם ד"ר גל פחיס, מנהל אגף שוכבים וחדרי הלם במלר"ד איכילוב. כרגיל, מציאות לחוד, ונאומים רשמיים חגיגיים לחוד.

"עברתי למרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) מתוך תחושת שליחות עמוקה ורצון לקדם את שירותי הרפואה הדחופה אשר אמונים על הטיפול ב-160,000 פצועים וחולים, המגיעים למחלקתנו ברגעים קריטיים בחייהם", אמר ד"ר טרוצקי עם כניסתו לתפקיד. "יחד איתי הגיע צוות ניהולי מנוסה ומקצועי אשר יוביל את המחלקה לרפואה דחופה רפואה במתן טיפול רפואי מקצועי ולא פחות חשוב, אנושי ושירותי. אני מרגיש בר מזל, זכיתי להצטרף לצוות סיעודי ורפואי מצוין ומסור, אשר עומד בחזית בית החולים. אני מבקש להודות להנהלת בית החולים בראשות ד"ר אסנת לב ציון קורח על האמון".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן