מרפאה לילדים מחלימי קורונה

ד
ד"ר ליאת אשכנזי הופנונג צילום: שניידר

מרפאה רב-תחומית למעקב אחר ילדים המחלימים מקורונה נפתחה במחלקת אשפוז יום בבית החולים שניידר לילדים

מרפאה רב-תחומית למעקב אחר ילדים המחלימים מקורונה נפתחה במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה. ד"ר ליאת אשכנזי הופנונג, מנהלת מחלקת אשפוז יום במרכז שניידר לרפואת ילדים, אחראית על המרפאה החדשה: "לשמחתנו ילדים חווים את המחלה באופן קל ביחס למבוגרים ובדרך כלל מחלימים ממנה באופן מלא בטווח הקצר. עם זאת ישנם דיווחים בילדים על סיבוכים מאוחרים של COVID-19 ועל כן יש צורך במרפאה למעקב רב-תחומי אחר מחלימים לטווח הארוך יותר".

המחלה שגורם וירוס הקורונה (COVID-19) בילדים היא לרוב קלה והנדבקים בוירוס יכולים להיות נטולי תסמינים לחלוטין או לסבול מחום, נזלת או דלקת ריאות. אולם בשל הדיווחים המצטברים בנוגע למגוון רחב של תסמינים מהם סובלים מטופלים שהחלימו מקורונה, נוצר הצורך לתת מענה רב-מקצועי שיבצע מעקב וטיפול גם בילדים המחלימים מהנגיף.

בבית החולים שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, נפתחה מרפאה רב-תחומית ייחודית לילדים המחלימים מנגיף הקורונה. המרפאה פועלת במסגרת מחלקת אשפוז יום במרכז שניידר לרפואת ילדים. המטופלים יעברו בירור מקיף על ידי רופא למחלות זיהומיות ובמידת הצורך יופנו לייעוץ מומחים בתחומים השונים בכדי לטפל בכלל הבעיות הרפואיות העלולות להופיע כתוצאה מהמחלה. תבוצע הערכת תפקוד ריאתי ולבבי, הערכה פסיכו-סוציאלית והערכה תזונתית. במהלך הביקור יבוצעו בדיקות דם מקיפות, צילום חזה ותפקודי ריאה (לילדים מעל גיל 6 שנים) ובדיקות נוספות בהתאם לצורך.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן