נזק מסוכן לוושט

התינוקת, אמה, וד
התינוקת, אמה, וד"ר נועה רוזנפלד צילום: אסותא אשדוד

בבית החולים אסותא אשדוד אבחנו גוף זר בוושט של תינוקת, שהתקשתה לנשום ולבלוע. במחלקת אף אוזן גרון שלפו מגרונה סוללה, שהתינוקת בלעה, ללא שהוריה הבחינו בכך

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הגיעה תינוקת בת 15 חודשים, כאשר היא סובלת מבעיות נשימה, בבליעת אוכל וחום. הוריה ציינו בפני הרופאים שמזה למעלה מיממה שהיא איננה אוכלת, סובלת מכאבי גרון ומעלה חום.

לאחר בחינה של צילום חזה התינוקת, התברר כי עצם זר נמצא בגרונה בכניסה לוושט ולאחר בחינה נוספת, הובהר כי מדובר בסוללה. בעקבות הממצאים הובהלה התינוקת לחדר הניתוח שם נותחה על ידי צוות מחלקת אף אוזן גרון שהוציא את הסוללה.

הניתוח עבר בהצלחה. עם זאת בגלל המטען החשמלי שיצרה הסוללה, והעובדה ששהתה שם מעל 24 שעות, נוצר נזק קשה לוושט, איבר המוגדר על פי הספרות המקצועית כבעל קושי החלמה לרבות האפשרות כי ישנה גודלו. לאחר הניתוח, הורדמה התינוקת לשלוש יממות מחשש לדליפת אוכל מהוושט.

לאחר כשבוע של מעקב וטיפול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים שבבית החולים, ומעקב של יחידת גסטרו ילדים, מצבה של התינוקת מוגדר כעת קל ויציב לצד נזק מינימאלי לוושט וחייה ניצלו.

ד"ר נעה רוזנפלד, מנהלת טיפול נמרץ בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, והרופאה המטפלת: "מדובר במקרה חמור ומוסכן שמערב לא רק עצם זר, כי עם עצם זר בעל מטען חשמלי שביכולתו לקדם נזק כפול ובלתי הפיך. אני קוראת להורים לגלות ערנות ייתר בכל הקשור לרכישת משחקים ואיכותם, ולרכוש משחקים אך ורק בעלי תו תקן ישראלי שביכולתם למנוע מקרים דומים. מדובר במקרה מסוכן מאוד של סכנת חיים, שלשמחת כולם מסתכם רק בנזק לוושט".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן