קשיש נפטר, בדיקת הקורונה נעלמה

בדיקת קורונה שששש
בדיקת קורונה שששש
פרופ' רביד צילום: אתר מעייני הישועה

ביה"ח מעייני הישועה חושד כי קשיש, שנפטר מדלקת ריאות, היה חולה קורונה. אלא שהבדיקה שנלקחה ממנו נשלחה לביה"ח אסף הרופא ונעלמה

ביום ראשון השבוע, 22 במרץ 2020, נפטר מדלקת ריאות חריפה קשיש בן 85 בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. בבית החולים עלה חשד, כי דלקת הריאות נגרמה כתוצאה מווירוס הקורונה, ולכן נלקחה ממנו בדיקה ונשלחה למעבדה בבית החולים אסף הרופא באמצעות שליח. בתום המתנה של יומיים, במהלכם לא חזרו תוצאות הבדיקה, הורה בית החולים מעייני הישועה למשפחה לקבור את המנוח בהתאם להנחיות משרד הבריאות עבור חולי קורונה. אולם עד עתה לא ברור מה עלה בגורלה של הבדיקה.

המנהל הרפואי של מעייני הישועה פרופ' מרדכי רביד: "שלחנו בדיקה והיא לא חזרה, אז שאמרנו לבני המשפחה, שאין להם טעם לחכות ועדיף שיקברו אותו על פי נהלי הקורונה כדי שחס וחלילה אף אחד לא יידבק. היום כל חולה שמגיע עם דלקת ריאות, קודם כל נבדק בחשד לקורונה, ולוקחים בדיקה. מהרגע שבית החולים אסף הרופא החלו לעשות בדיקות, אנחנו מקבלים תשובות תוך שש שעות, כך שזה שיפור עצום לעומת מה שהיה קודם. אבל במקרה הזה, כשהעברנו לאסף הרופא את הבדיקה, על פי כל הכללים והפרוטוקול, לא מצאו אותה".

תגובת בית החולים אסף הרופא: "הבדיקה לא הגיעה אלינו ומוטב שבית החולים מעייני הישועה יבדקו את עצמם. הנושא הועבר לטיפול משרד הבריאות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן