התחייבו לשקם את מערכת הבריאות

ד
ד"ר ארז ברנבוים צילום: אסותא אשדוד

מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים שיגר מכתב לכל ראשי המפלגות, בו הוא מתריע: "כאשר יסתיים, כמקווה, הקרב בקורונה, יימשך המאבק כנגד מחסור חמור ברופאים, מחסור בתקני התמחות לרופאים צעירים, שעות עבודה רבות ובלתי סבירות, מחסור במיטות אשפוז ומחסור במחלקות וברופאים מומחים בפריפריה"

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד, ד"ר ארז ברנבוים, שיגר הערב (16.01.2021) מכתב לכל ראשי המפלגות המתמודדים בבחירות, תחת הכותרת: "העמידו את נושא שיקום מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות והתחייבו לעסוק בו לאחר הבחירות ולאחר כינון הממשלה".

להלן נוסח המכתב:

"מכובדי, אני פונה אליך בבקשה להעמיד את קידום מערכת הבריאות כאחד הנושאים המרכזיים בסדר היום של מפלגתך במערכת הבחירות הקרבה. על סדר יומה של מדינת ישראל כיום נושאים הרי גורל שאין להמעיט בחשיבותם – המאבק במגפת הקורונה, המשבר הכלכלי שבא בעקבותיה, השסע החברתי וכמובן, המצב המדיני ביטחוני. ועם זאת, בצד כל אלה, יש צורך דחוף לשקם ולקדם את מערכת הבריאות הציבורית במדינת ישראל על כל זרועותיה – בראש ובראשונה, בפריפריה".

"במאבק בקורונה השכילה מערכת הבריאות להתגייס, כדי להעניק את כל השירותים שנדרשה להם ובכלל זה, התאמת מערכות האשפוז לקליטת החולים ומתן החיסונים לאוכלוסייה כולה. אולם, בצד ההערכה הרבה למערכת ולצוותי הבריאות, אי אפשר להתעלם מחולשותיה של המערכת: מחסור חמור ברופאים, מחסור בתקני התמחות לרופאים צעירים, שעות עבודה רבות ובלתי סבירות, מחסור במיטות אשפוז ומחסור במחלקות וברופאים מומחים בפריפריה".

"לצורך הטיפול בחולי הקורונה נאלצו בתי חולים להסב מחלקות אשפוז למחלקות קורונה, דבר שפגע בטיפול הניתן לחולים ומנע לעתים את מתן הטיפול הרפואי הנדרש להם. אני פונה אליך אפוא בבקשה להציב את הנושא הזה – שיקום מערכת הבריאות – במקום גבוה ביעדים של מפלגתך ולהתחייב לעסוק בו לאחר הבחירות ולאחר כינון הממשלה. כמו ראשי מערכת הבריאות, גם אני מאמין כי אנחנו עושים את הצעדים הנדרשים למאבק יעיל במגפה וכי התחלואה אכן תפחת בהדרגה. ועם זאת, גם כאשר יסתיים, כמקווה, הקרב בקורונה, המאבק לייצוב מערכת הבריאות ימשיך".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן