הגסטרולוג הפך לקורונה-לוג

אורי-סגול7405
אורי-סגול7405
ד"ר סגול צילום: כרמל

ד"ר אורי סגול, מנהל מכון הגסטרו של בי"ח כרמל, מספר על תחושותיו כמנהל הרפואי של מחלקת הקורונה החדשה

במצב שגרה, ד"ר אורי סגול מנהל את מכון הגסטרו של מרכז רפואי כרמל. עם תחילת התפרצות נגיף הקורונה, הוא התנדב להיות המנהל הרפואי הראשון של מחלקת הקורונה החדשה, שנפתחה במרכז הרפואי כרמל. ד"ר סגול, שרגיל מגע אנושי קרוב עם מטופליו, נאלץ עכשיו לתקשר עם החולים מרחוק.

ד"ר סגול מתעד בכתב את רשמיו בימים טרופים אלה. "חלפו עשרה ימים", הוא כותב, "מאז עזבתי את עבודתי כמנהל מכון לגסטרואנטרולוגיה ועברתי לעזור בניהול המחלקה החדשה לטפול בנשאי וחולי קורונה. הקמת המחלקה תוך ימים בודדים, הייתה כרוכה בעבודת צוות מאומצת מאוד, תוך הבנה של גודל המשימה ועומק האחריות שהוטלה עלינו".

"על השינוי המהיר מרפואה הקלאסית שהכרנו שנים רבות, והמעבר לרפואה החדשה, אכתוב בפעם אחרת, הפעם אני רוצה לכתוב ולשתף בחוויית החולים. הסיטואציה דמיונית. אדם חש ברע, מזהה סימנים למחלה, נבדק על ידי אנשי מד"א, ונמצא חיובי. לפתע הוא מקבל הודעה שעליו לארוז חפצים ולהינתק מביתו ולעבור למחלקת בידוד. את פניו מקבל צוות שעטוי בלבוש של חייזר חללי, והוא נכנס לסביבה לא מוכרת, ללא מגע אישי של יד נוגעת ומנחמת. בימים האחרונים עלו מספר תגובות שהדגישו את קשיי החיים בתוך תנאים אלו. מדובר במצב לא נורמטיבי, טיפול ללא מגע ידי רופא".

"על כן שמנו דגש על הנושא הזה. כבר בבניית המחלקה השקענו באמצעים ליצירת קשר עם החולים ככל האפשר. המחלקה צוידה בטלפונים סלולריים שיועדו לשיחות עם החולים, טלפונים עם מצלמות דו כיווניות, ומצלמות אבטחה שמאפשרות לראות את החולים ולדאוג להם מרחוק. אני רוצה לשתף אותם בתגובות שקבלנו מחולים ששוחררו לביתם, לאחר שנמצאו שליליים לקורונה לאחר מספר ימים, או הועברו למתקן בידוד במלון".

מרתק? אתר מדניוז מבטיח – המשך יבוא.