חיזוק קרדיולוגי

פרופ' חיים לוטן. צילום: שערי צדק
פרופ' חיים לוטן. צילום: שערי צדק

פרופ' חיים לוטן, מומחה בקרדיולוגיה התערבותית, הצטרף לצוות מומחי מרכז הלב המשולב בבית החולים שערי צדק

פרופ' חיים לוטן, מומחה בקרדיולוגיה התערבותית, הצטרף לצוות מומחי מרכז הלב המשולב במרכז הרפואי שערי צדק. בשנה האחרונה הצטרפו למרכז הלב המשולב בבית החולים בירושלים מספר מומחים בקרדיולוגיה מובילים בתחומם בארץ. כמו כן, בוצעו שם, לראשונה בארץ, כמה פעולות חדשניות בתחום הפרעות קצב וקרדיולוגיה פולשנית.

כאמור, פרופ' חיים לוטן, לשעבר מנהל מכון הלב של בית חולים הדסה עין כרם, הצטרף לאחרונה לצוות מומחי מרכז הלב המשולב במרכז הרפואי שערי צדק. פרופ' לוטן נשוי ואב שלושה ילדים נולד בשנת 1952 בחדרה, מומחה בקרדיולוגיה התערבותית, השלים את לימודי הרפואה וההתמחות בקרדיולוגיה התערבותית בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והתמחה משך שנתיים בארה״ב.

בשנים 1997-2000 ניהל פרופ' לוטן את מחלקת הצנתורים של בית חולים הדסה עין כרם. בין השנים 2000-2019 ניהל את מערך הלב בבית חולים הדסה עין כרם. בין השנים 2011-2013, פרופ' לוטן כיהן כנשיא האיגוד הקרדיולוגי הישראלי. כמו כן, יחד עם ד"ר יעקב נחמיאס, פרופ' לוטן יזם והקים את המסלול האקדמי הבין תחומי של חדשנות ביו-דיזיין באוניברסיטה העברית בירושלים. פרופ' לוטן משמש מנהל שותף בכנס המדע הבינלאומי שמתקיים בישראל, Innovations in Cardiovascular" Interventions והוא שותף במחקרים רבים ומשמש יועץ רפואי לחברות סטרט-אפ רבות. הוא גידל דורות רבים של מתמחים שחלקם הגיע לעמדות מפתח בקרדיולוגיה הישראלית כולל בשערי צדק.

פרופ' חיים לוטן. צילום: שערי צדק

פרופ' מיכאל גליקסון, מנהל מרכז הלב המשולב בשערי צדק: "הצטרפותו של פרופ' לוטן מהווה תוספת חשובה לצוות המוביל של מרכז הלב המתחדש שלנו. בשנים האחרונות נקלטו כאן מספר מומחים מובילים בתחומי הקרדיולוגיה השונים, שיחד יצרו מרכז לב מוביל וחדשני מאין כמותו. מרכז הלב ממשיך בביצוע פעולות חדשניות וראשונות מסוגן בארץ ומחקרים מובילים לרווחת חולי ירושלים וחולים מכל הארץ שמגיעים אלינו לאבחון וטיפול. אני מברך את פרופ' לוטן ומאחל לו בהצלחה רבה בתפקידו החדש".

פרופ' לוטן: "אני שמח להצטרף לאחד המרכזים המובילים בקרדיולוגיה הישראלית ומודה על האפשרות להמשיך ולתת לחולים את הטיפול הטוב והמקצועי, ביותר ולתרום מניסיוני לטובת החולים והצוות".