"מלאך המוות ברחוב, חיזרו הביתה"

קמפיין-קורונה-במגזר-החרדי-17488
קמפיין-קורונה-במגזר-החרדי-17488
הקמפיין צילום: איחוד והצלה

ארגון "איחוד והצלה" יצא בקמפיין גוועלד נגד הנגיף במגזר החרדי ברחבי הארץ

במסגרת קמפיין הסברה של ארגון איחוד והצלה, בנושא מגפת הקורונה, במגזר החרדי, הודבקו עשרות אלפי מודעות קיר בערים ובריכוזים חרדיים, חצי מיליון משתמשים בעלי טלפון כשר קיבלו הודעות הסברה קוליות, ורכבי כריזה פועלים ברחובות בני ברק, אלעד וירושלים וקוראים לציבור החרדי לא לצאת לתפילות אלא להישאר בבית.

כידוע, אחוז הנדבקים הגבוה בנגיף הקורונה בבני ברק ובריכוזים גבוהים של אוכלוסייה חרדית ברחבי הארץ, הביא להגברת האכיפה ולשורת צעדים ובהם סגר על העיר בני ברק. במקביל, ארגון איחוד הצלה יצא בקמפיין הסברה רחב היקף במגזר החרדי, אודות החובה להישמע להוראות משרד הבריאות, הסכנה בהתקהלות והחובה להישאר בבית בימים אלו של מגפת הקורונה, תחת הסיסמא: "מלאך המוות ברחוב, חזור הביתה".

מודעה בבני ברק צילום: איחוג והצלה

עשרות אלפי מודעות קיר הודבקו בשכונות החרדיות בבני ברק, ירושלים, בית שמש, מודיעין עילית, ביתר עילית, אלעד ובערים ובריכוזים חרדיים נוספים. במודעות נכתב בין השאר: "לא יוצאים לרחוב. נקודה", כמו גם: "גדולי הדור פסקו באופן נחרץ: אין מנייני תפילה בחוץ ובעשרה. זו סכנת נפשות".

בנוסף, רכבים עם מערכות כריזה פעלו ברחובות המרכזיים בהם מרוכזים חרדים וכן נשלחו הקלטות טלפוניות ל-500 אלף משתמשים בעלי טלפון כשר המסבירים כי "נתוני ההדבקה בציבור החרדי גבוהים ומחרידים. כל יציאה מהבית, כל קרבה לאנשים, ממשיכה את מעגל האימים הזה. אתם חייבים לעצור את זה. פשוט אל תצאו מהבית. כך אתם נשמרים מהידבקות ומצילים את החיים. שמרו על ההוראות ופשוט שמרו על החיים".