ניתוח החדרת צינורית נשימה לפגה

1ניתוח-צנרור-זיו
1ניתוח-צנרור-זיו
ניתוח החדרת הצינורית צילום: זיו

בית החולים זיו בצפת: צוות משולב של אף אוזן גרון, טיפול נמרץ ומרדימים ביצע ניתוח מורכב בתינוקת עם מחלה מולדת

בניתוח מורכב, שנערך השבוע בבית החולים זיו בצפת, הוחדרה צינורית נשימה לתינוקת בת 3 חודשים, שנולדה פגה. את הניתוח ביצע צוות יחידת אף, אוזן, גרון. מדובר בתינוקת שנולדה פגה עם מחלה מולדת, שצפויה להשפיע עליה לכל אורך חייה, וכעת, לאחר שלושה חודשים, משקלה 2.6 ק"ג בלבד. לא מדובר בניתוח שכיח בתינוקות, ובוודאי לא בפגים.

ד"ר שלמה מרחבי: "מורכבותו של הניתוח נובעת מכך שמדובר בתינוקת במשקל קטן, ומהעובדה שהניתוח מבוצע בדרכי הנשימה, דבר המצריך עבודה מהירה ומדויקת וכן תיאום מלא במהלך הניתוח, בין מנתחי אף אוזן גרון לבין המרדימים. פה המקום לציין את המקצועיות הרבה של המרדימים במהלך הניתוח. הניתוח הסתיים בהצלחה, בזכות שיתוף פעולה ותקשורת רציפה בין רופאי טיפול נמרץ ילדים, לבין רופאי ההרדמה, בניהולו של ד"ר אלכסנדר איזקסון, לבין צוות אף אוזן גרון. הצטרפותו של ד"ר לאוניד ליבשיץ לאחרונה, כרופא המתמחה בבעיות אף אוזן גרון ילדים, מהווה תוספת כוח משמעותית ביותר לטובת המטופלים שלנו בצפון".

הצוות המשולב צילום: זיו

ד"ר לאוניד ליבשיץ: "ליחידת אף אוזן גרון של המרכז הרפואי זיו יש את הכלים וכוח האדם מקצועי, כדי לטפל בכל סוגיה רפואית הנוגעת לתחום טיפול אף אוזן גרון. אני שמח שגם הפעם הניתוח הצליח, למרות המורכבות וגופה הקטן של התינוקת".