סורוקה: מז"ט למנהל מחלקת הקורונה

עעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע
עעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע
ד"ר ליאוניד ברסקי ודיוקנו צילום: סורוקה

ד"ר לאוניד ברסקי, מנהל מחלקה פנימית ו׳ בבית החולים בבאר שבע, חגג 60 וזכה לדיוקן שהוכן על ידי מטופלת, חולת קורונה שהחלימה

ד"ר לאוניד ברסקי, מנהל היחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בבית החולים סורוקה בבאר שבע, חגג השבוע יום הולדת 60. הצוות הפתיע אותו בזמן שיצא לישיבה מחוץ ליחידה, וארגן לו מסיבת יום הולדת שריגשה אותו במיוחד. ד״ר ברסקי הוא מנהל מחלקה פנימית ו׳ בשגרה, שלקח על עצמו את האתגר של ניהול מחלקת הקורונה. הוא גיבש סביבו צוות מסור של רופאים, אחים ואחיות, עובדים סוציאליים, עובדי משק וניקיון שיחד טיפלו (ועדיין מטפלים) בעשרות חולי קורונה בחודשיים האחרונים.

ד״ר ברסקי הוא בוגר לימודי רפואה בעיר פולטבה באוקראינה ועלה לארץ בשנת 1994. משנת 1998 הוא עובד בסורוקה, ומשמש כמנהל מחלקה פנימית מזה 11 שנה. ד״ר ליאוניד ברסקי: "זוהי זכות גדולה שנפלה בחלקי לנהל את מחלקת הקורונה ולהיאבק יחד עם צוות מצוין ואיכותי בהתפשטות הנגיף ולהביא להחלמתם של עשרות מטופלים. לצד זה, התמודדנו גם עם רגעים לא פשוטים, בעיקר עם משפחות שאיבדו את יקיריהן. אני מודה להנהלת סורוקה ולחבריי ליחידה על ההפתעה המרגשת ביום הולדתי, שמהווה ריגוש נוסף בימים אלה של התמודדות עם חולי הקורונה״.

אחת המתנות שקיבל ד״ר ברסקי היא פורטרייט מאויר שלו, שניתן לו על ידי תרצה מאיר, מחנכת ומאיירת במקצועה, אחת המטופלות במחלקה שהייתה מאושפזת בסורוקה במשך כשבועיים עד להחלמתה.