לידת חירום באמצע שיעור נהיגה

תומר נוני צילום: מד
תומר נוני צילום: מד"א

תומר נוני, מורה לנהיגה מבית שמש ומתנדב מד"א כחובש רפואת חירום ונהג אמבולנס, הבחין באישה כורעת ללדת ברחוב. אז הוא עצר את רכבו ויילד אותה

תומר נוני, מורה לנהיגה מבית שמש ומתנדב מד"א כחובש רפואת חירום ונהג אמבולנס, הבחין במהלך שיעור נהיגה שגרתי, באישה הנמצאת במצוקה באמצע הרחוב כשבעלה לצידה. כשפנה אל בני הזוג, הם סירבו בנימוס לעזרה, והוא המשיך הנסיעה.

לאחר מספר רגעים, חש נוני כי משהו אינו כשורה והחליט להסתובב עם הרכב, על מנת לבדוק בשנית ולסייע. דקות לאחר מכן, יילד נוני את האישה ברחוב, והציל את חייו של התינוק, לאחר שחבל התבור היה כרוך סביב צווארו.

נוני מספר: "בפעם השנייה, לאחר סיבוב הפרסה, כששבתי עם אפוד מד"א והציוד הרפואי שיש לי באופן קבוע ברכב ככונן חירום של מד"א, בני הזוג היו רגועים יותר והבינו שאני כאן למענם. בעלה של היולדת היה בעיצומה של שיחת הטלפון עם מוקד 101 של מד"א, שממש באותם רגעים הזניקו למקום אמבולנס. תהליך הלידה היה כבר בעיצומו, חבל הטבור היה כרוך סביב צווארו של התינוק, והבנתי מיד שמדובר במצב חירום".

איך הגיבה היולדת?

"באופן טבעי, בני הזוג נבהלו ושאלו למה הוא לא בוכה, אבל לאחר מספר רגעים מורטי עצבים, כשהזזתי את חבל הטבור מצווארו של התינוק – הוא החל לבכות. האמבולנס בדיוק הגיע, הצוות חתך את חבל הטבור, ופינה את היולדת והתינוק לבית החולים, כשמצבם יציב".

זו הפעם הראשונה שנתקלת במצב חירום כזה?

"ברבות השנים, במהלך שיעורי הנהיגה שהעברתי, היו ארבע לידות שסייעתי לקבל ככונן מד"א, באמבולנס, ומעל עשרים לידות שבהן סייעתי במחלקות היולדות. אבל ליילד אישה באמצע הרחוב – זו הפעם הראשונה".

איך הגיב התלמיד שלך שהיה באמצע שיעור נהיגה?

"זו הייתה תלמידה. הצעירה שלצידי הייתה תחילה בהלם, ואחר כך התלהבה מאוד מהאירוע, ומהצלת החיים".

איך ההרגשה שלך אחרי שהכול הסתיים בשלום?

"ההרגשה שלי נפלאה. אני שמח לעזור ולעשות מצווה באמצע היום, ככה ללא הכנה מוקדמת. זכיתי לעזור".

אחרי הלידה המשכתם בשיעור הנהיגה?

"כן. לאחר הלידה המשכנו את השיעור כרגיל, וכמובן פיציתי את התלמידה על הזמן האבוד. כל הסיפור הסתיים לאחר כעשר דקות ואני מודה שזכיתי להיות שם ולסייע".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן