בית לוינשטיין: מנהלת חדשה לשיקום נוירולוגי

2קרין-צרפתי
2קרין-צרפתי
ד"ר קורין צרפתי צילום: לוינשטיין

ד"ר קורין צרפתי מונתה למנהלת המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' במרכז הרפואי לשיקום ברעננה

מינוי בכיר חדש: ד"ר קורין צרפתי מונתה למנהלת המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' במרכז הרפואי לשיקום ברעננה, "בית לוינשטיין".

ד"ר צרפתי עלתה לארץ מצרפת בשנת 1989, לאחר שסיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת ליל, ובבית הספר לרפואה סן לואי בפריז. בשנת 1990 החלה התמחות ברפואה פיזיקלית ושיקום בבית לוינשטיין. עם סיום ההתמחות, בשנת 1995, החלה ד"ר צרפתי לעבוד כרופאה במחלקה לשיקום נוירולוגי ב' ועם השנים שימשה כרופאה בכירה וסגנית מנהלת המחלקה עד למינויה כעת למנהלת המחלקה.

במהלך השנים שימשה ד"ר צרפתי כמדריכת סטודנטים לרפואה וכמרכזת ההוראה לסטודנטים. היא הובילה מספר פרויקטים ביניהם פרויקט שיפור הרצף הטיפולי מבית החולים אל הקהילה, על ידי מיפוי השירותים הקיימים ויצירת הקשר הטבעי אתם. ד"ר קורין צרפתי: "מקצוע השיקום, לתפיסתי, מלמד לפני הכול להסתכל על האדם בשלמותו דרך פריזמה המתייחסת לכל הרבדים של תפקוד בתוך המעגלים השונים שבהם האדם חי. התהליך מורכב ושונה עבור כל אדם ואדם".

מה כולל תהליך השיקום?

"תהליך השיקום דורש הסתכלות רב ממדית, וטיפול ייחודי בהתאם לליקויים, בהתאם למצבו הרפואי של המטופל, אישיותו והסביבה התומכת שלו. לצורך הגשמת מטרה זו, עובד צוות רב מקצועי ומיומן, הבוחן את הצרכים הייחודים של אותו אדם בתחום השיקום. חיבור של מקצועיות ואנושיות של כל אחד מאתנו, יאפשרו להשיג תפקוד טוב יותר, ואיכות חיים למטופל. התברכתי בצוות יוצא דופן, מחויב לתרבות ארגונית המעמידה את המטופל במרכז, שיוצר מדי יום תקשורת ענפה, בין סקטוריאלית, על מנת להשיג את המיטב במאמץ השיקומי. הצוות דוגל בערכים של שוויון בלתי מתפשר, ומתן הזדמנות גם למטופלים הקשים ביותר, כי זו חובתנו המוסרית, אנשים שמונעים על ידי חמלה וענווה. אני מודה על הזכות להיות חלק מהצוות הזה ומקווה להמשיך להתלבט, להקשיב, לשתף וליצור איתם רגעים של חסד".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות נוירולוגיה ונוירוכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן