מצדיעים לרב הבר ז"ל

1111111111111111
1111111111111111

הרב ישעיהו הבר ז"ל, שגייס מאות תורמי כליה אלטרואיסטים והציל מאות חולים ממוות בייסורים, הונצח בבית החולים בילינסון בקריאת שני חדרי אשפוז על שמו במחלקת ההשתלות

הרב הבר ז"ל צילום: מרכז פרס

במרכז הרפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון) הודיעו היום, כי יקראו לשניים מחדרי האשפוז המשופרים, שנועדו לתורמי כליה – על שמו של מייסד ארגון "מתנת חיים", הרב ישעיהו הבר ז"ל. הרב הבר פעל לחיבור בין חולי כליה, לבין מאות תורמים אלטרואיסטים, והציל את חייהם של מאות חולים קשים. הוא נפטר בבית החולים הדסה עין כרם בשבוע שעבר מנגיף הקורונה.

חדרי האשפוז ע"ש הרב הבר צילום: בילינסון

ד"ר איתן ורטהיים, מנהל מרכז הרפואי רבין: "בילינסון, כמרכז ההשתלות הגדול בישראל, צעד ביחד עם הרב הבר מיום הווסדה של עמותת מתנת חיים. בזכות פעילות העמותה, שייסד הרב הבר ועמד בראשה, הורחב משמעותית תחום השתלות הכליה בישראל בכלל ובבילינסון בפרט. אנו מוקירים את פועלו יוצא הדופן בנוף הישראלי, ולכן בחרנו להנציח את זכרו באופן שידגיש את הנתינה לחולים ולתורמי הכליה, שמאוד אפיינה אותו. שני חדרי אשפוז ייחודיים ומאובזרים, ברמה גבוהה, שנבנו במחשבה על רווחתו של תורם הכליה ונחנכו לאחרונה, ייקראו על שמו של הרב ישעיהו הבר זכרו לברכה".

הרב הבר עם יו"ר אגודת ידידי בילינסון פיני כהן

ד"ר אביתר נשר, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון: "הרב הבר היה אדם יקר עם יכולת נתינה יוצאת דופן, שהקדיש את חייו ופעל ללא הפסקה, ימים ולילות, למען חולים הזקוקים להשתלת כליה. הוא היה בן בית במחלקה, הקדיש מזמנו לכל אדם, בצניעות ובנועם. בזכות ארגון מתנת חיים זכינו לתת חיים חדשים לכ-500 חולי כליה בבילינסון".

ד"ר אביתר נשר צילום: בילינסון

פיני כהן, יו"ר עמותת הידידים של מרכז רפואי רבין, שתרם יחד עם רעייתו פנינית להקמת המחלקה ועל שמם קרויה מחלקת ההשתלות החדישה בבילינסון: "בחרנו להנציח את פועלו יוצא הדופן של הרב הבר זכרו לברכה בקריאת שני חדרי אשפוז מפוארים, המיועדים לתורמי כליה, שלאחרונה הסתיימה בנייתם, על שמו. שוחחתי עם אלמנתו של הרב הבר, הרבנית רחל הבר, ובישרתי לה על ההחלטה להנציח את שמו, כאות תודה והערכה על פועלו המשמעותי לקידום תרומות כליה בישראל. היא התרגשה מאוד והביעה אמונה כי מפעל חייו ימשיך לסייע למאות חולים בישראל".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן