יצאו להתאוורר מהסגר והוכשו בידי נחש

ששששששששששששש
ששששששששששששש
צילום: שטרסטוק

שתי הכשות על ידי נחשים ארסיים אירעו בצפון. בבי"ח פוריה ילדה בת 7 במצב בינוני. בבי"ח העמק אישה בת 57 מחלימה מהכשת צפע. הצוותים הרפואיים מחדדים אזהרות לקראת הקייץ והצפי ליציאה מן הסגר לטיולים

עם תחילת חום הקיץ, הנחשים מתחילים לצאת ממקום מסתורם. בסוף השבוע הוכשה ילדה בת שבע באלוני הבשן, בחורשה ליד ביתה, ופונתה על ידי מסוק לבית החולים פוריה בטבריה, כשהיא במצב בינוני. זן הנחש אינו ידוע. לדברי נביל עלי, אח כללי בבית החולים, הילדה הוכשה ברגל ימין והיא מטופלת באנטי סרום ומאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים.

מקרה נוסף שארע בסוף השבוע – אשה בת 57 מישוב כפרי בעמק יזרעאל הוכשה בידה על ידי צפע ופונתה אל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים העמק בעפולה. לדברי פנינה סבאג, האחות האחראית במחלקה לרפואה דחופה: "האישה סיפרה כי יצאה לטייל במרחבים הירוקים הסמוכים לביתה, כדי להתאוור קצת מהסגר המעיק, ושם היה לה מפגש לא צפוי עם נחש צפע. מצבה של האישה יציב לפי שעה והיא מאושפזת לצורך השגחה וטיפול".

צילום: בי"ח העמק

ד"ר אמין שניפי, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים העמק: "בגלל הסגר אנשים לא יצאו עד עכשיו לטיולים, ולכן אנו רואים את תחילת עונת הנחשים באיחור ניכר. חשוב לזכור שבעונה זו ההכשות מסוכנות מאד, ולכן גם כשיוצאים להתאוורר בטבע, חשוב להקפיד על נעליים גבוהות ולא להושיט יד לשיחים או לסלעים שמאחוריהם עלול להסתתר נחש. במקרה של הכשה, חשוב מאד לנסות לזהות את הנחש על ידי מאפיינים של צורת הראש, צבע והדוגמא שעל גבו. עם זאת, אסור לנסות ללכוד אותו, ובכלל חשוב שלא להתאמץ אחרי הכשה, לא לנסות לקבע חוסם עורקים ובשום אופן לא לנסות למצוץ את הארס. הדבר הכי חשוב הוא להגיע במהרה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן