בייבי בום רמב"ם

רוחב-8
רוחב-8

הלו, מה קרה בחיפה ובקריות לפני תשעה חודשים? גל לידות פקד את בית החולים רמב"ם בימים האחרונים

שני ובנה הבכור צילום: משפ' שקורי

על רקע התפשטות נגיף הקורונה, בשורות טובות מגיעות ממערך ההיריון והלידה של בית החולים רמב"ם בחיפה, שם מדווחים על גל לידות בימים האחרונים. ביומיים הראשונים של השבוע הנוכחי (12-13 אפריל 2020) עברו בהצלחה ובשלום 25 לידות עם ילודים בריאים, מתוכן 18 בנות ו-7 בנים.

היולדת שני שקורי, בת 32, מכפר יהושע שבעמק יזרעאל, ילדה את בנה הבכור בלידה רגילה. "הגעתי עם צירים ומסיכה", היא משחזרת. "זה היה קשה. אבל חוץ מזה, אני די נהנית מהשקט. אין מבקרים, אז יש זמן לישון ולנוח. זה עצוב שהסבא והסבתא לא יכולים לבקר, כיוון שזה נכד ראשון משני הצדדים, אבל זוהי ההתמודדות החריגה היחידה. לא חששתי להגיע אל בית החולים, כי אני יודעת שחולי הקורונה נמצאים בבניין אחר לגמרי, ושהכול מנוהל כאן באופן מאוד מסודר. האחיות, הרופאים, הצוות בתינוקייה כולם ממש נהדרים, ואני רגועה".

מיכל קרנצלר, מנהלת הסיעוד במערך ההיריון והלידה של רמב"ם: "זו תקופה לא פשוטה עבור יולדות. אנחנו מאפשרים לכל יולדת להגיע לכאן וללדת בדרך שלה, באופן בטוח, למרות המגבלות השונות, כאשר יולדות החשודות כנשאיות או חולות בקורונה יולדות במתחם נפרד לחלוטין. לשמחתי, ביומיים האחרונים המחלקה הרגישה כמו בימים הרגילים, שלפני תחילת המשבר. אין דבר משמח יותר ממחלקה עמוסה ביולדות".

שני שקורי

מרגע שבית החולים רמב"ם החל לאשפז חולי קורונה, לפני כחודש, הוקם מתחם ייעודי עבור יולדות אשר אומתו כחולות מאובחנות והוא נמצא בבניין נפרד לחלוטין ממזה שנמצא בו מערך ההיריון והלידה הרגיל של בית החולים. מתחם זה מהווה חלק ממחלקת "כתר" קורונה ברמב"ם, וקיימים בו חדר לידה וחדר בדיקה ייעודיים לחולות קורונה הריוניות. בנוסף, קיים חדר ניתוח ייעודי לחולות קורונה, הנדרשות לניתוח קיסרי. עבור יולדות החשודות כחולות, הוקמו ברמב"ם חדר בדיקה וחדר לידה נפרדים. הכוונה לנשים הנמצאות בבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת, או נשים הסובלות מתסמינים מחשידים לקורונה. אגף זה ממוקם בבניין סמי עופר, קומה 1, וגם הוא נפרד לחלוטין מחדרי הלידה, מיון היולדות, מחלקות היולדות והתינוקייה "הרגילים", הנמצאים בקומה 3 בבניין סמי עופר.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן