גרוטו: "פעילות מנהל הדסה גובלת בבגידה במולדת"

N12
N12

כתב הבריאות של חדשות 12, יואב אבן, מדווח על מתקפת האשמות והשמצות מצדו של פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, כלפי מנהל בי"ח הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין

מתוך אתר N12

כתב הבריאות של חדשות 12, יואב אבן, מדווח הערב (09.04.2020) כי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, יצא במתקפה חריפה על פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית החולים הגדול בירושלים, הדסה, ולשעבר מנכ"ל בית החולים הגדול במדינה, שיבא. הדברים שיוחסו לפרופ' גרוטו הם:

"אם להדסה יש קיבולת לעוד בדיקות, אז תנו אותה לחולים לפי רמת סיכון, ולא לפי גודל הכיס. במצב של משאב הנמצא בחסר, אז למה עושים בדיקות לאנשים לא רלוונטיים? הרי זה בא על חשבון החולים. לא יתכן שעובדים בריאים יקבלו קדימות על פני קשישים וחולים. לא ברור לי בכלל איך פרופ' רוטשטיין, מנכ"ל הדסה, משיג בכלל את הבדיקות האלה. אנחנו (משרד הבריאות) מנהלים את כל הרכש באופן מרכזי, ורוטשטיין נלחם נגד המדינה על אותם משאבים. לדעתי מדוברת בפעילות הגובלת בבגידה במולדת. אין לי דרך אחרת לתאר את זה".

דברים אלה משודרים בחדשות 12, ארבעה ימים לאחר שמנכ"ל הדסה, רוטשטיין, התעמת עם פרופ' גרוטו בוועדת הקורונה של הכנסת. רוטשטיין אמר שם: "משרד הבריאות אומר שאין מה לבדוק את הצוותים הרפואיים – והוא טועה טעות חמורה. לגבי בתי האבות ההמלצה שלי הייתה לבדוק את כל הצוות הסיעודי והרפואי. לגבי הטענה (של משרד הבריאות), שבדיקת המעבדה PCR לא יעילה, גם זו הטעייה".

תגובת הדסה: "פרופ' גרוטו תוקף את הדסה ואת מנהלה, בשל החלטות נכונות ומוצדקות, שקיבלו לאורך כל המערכה בקורונה, כחלוץ לפני המחנה, תוך שהם מראים את הדרך הנכונה. משרד הביטחון שינה את החלטותיו לפי המיתווה שהיתווה פרופ' רוטשטיין. בעת הזאת, כשהצוותים הרפואיים שלנו במלחמה של ממש להצלת חיים, ועם ישראל ספון בביתו בסגר, ולמעלה ממיליון אזרחים איבדו את מקום עבודתם, לא הדסה ולא פרופסור רוטשטיין ינגחו את יועצי הנהגת המדינה, אלא ימשיכו להתוות את הדרך הנכונה. אנו נמשיך להוכיח כיצד המדינה צריכה לצאת מהמשבר, בהתבסס על נתונים, ולא על סמך ניחושים. כל טענות הסרק של פרופ' גרוטו דינן להתברר בפורומים המתאימים בחמש אחר המלחמה".