תינוק בלע גולה וניצל

דר-איתן-דמארי-אסותא-אשדוד-1
דר-איתן-דמארי-אסותא-אשדוד-1
ד"ר איתן דמארי צילום: אסותא אשדוד

ד"ר איתן דמארי וד"ר יאיר הורוביץ קלטו את הילד בן השנה, מחוסר הכרה, באסותא אשדוד, ושלפו את הגוף הזר שחסם את קנה הנשימה

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הובהל תינוק כבן שנה בשל נשימה רעשנית לאחר שאיפת גוף זר. בטרם כניסתו למיון ילדים, הוא הפסיק לנשום, איבד הכרה והוכנס לחדר הלם, שם התקבל על ידי ד"ר איתן דמארי וד"ר יאיר הורוביץ.

בעזרת לרינגוסקופ, בוצעה פתיחה של הפה לצורך הסתכלות על דרכי האוויר. נצפה גוף זר, חלק, בוהק, הממוקם מעל מיתרי הקול וחוסם את דרכי האוויר במלואם. בעזרת מלקחיים הוצאה גולת משחק בשלמותה ומיד לאחר מכן החל התינוק לבכות. הילד חזר להכרה מלאה, מצבו טוב והוא הועבר להשגחה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים.

ד"ר איתן דמארי: "חייו של הילד ניצלו בזכות תגובה מהירה והגעה מהירה אל בית החולים. שאיפת גופים זרים מתרחשת בשל כניסת גוף זר לקנה הנשימה. זהו אירוע פתאומי אשר מלווה בכיחלון ושינוי בנשימה ויכול להוביל למוות פתאומי. בכל אירוע נשימתי פתאומי, ללא סיבה ברורה, בייחוד בילדים קטנים, יש לחשוד בשאיפת גוף זר ויש לנסות להוציאו על ידי טפיחות על הגב ותמרון היימליך. כמו כן, במקרים כאלו אסור להתמהמה. הגעה מהירה לבית החולים היא לעיתים ההבדל בין חיים ומוות, כמו במקרה כזה. בכל הקשור לבריאותנו, חשוב להתנהל לפי הכלל: אם יש ספק, אז אין ספק שצריך להגיע מהר אל בית החולים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן