רופאת עיניים במרפאת דימונה הצילה חיי ילד

רוחב-5
רוחב-5
דר' אופיר צילום: הכללית

ילד בן 12 סבל מכאבי ראש בסגר בביתו. למרות החשש להידבק בקורונה, הוריו לקחו אותו לבדיקת עיניים. הרופאה ד"ר דניאל אופיר זיהתה סכנה ושלחה אותם לניתוח בהול בבי"ח סורוקה

המלצות משרד הבריאות להישאר בבתים, הביאו לתופעה נרחבת: לא מעט מטופלים נמנעים מלהגיע למרפאה לקבלת טיפול רפואי, אפילו אם הוא דחוף או מציל חיים, מחשש שיידבקו בנגיף הקורונה. על אף חששם הכבד לעזוב את הבית ולהגיע למרפאת הרופאים המומחים של מחוז הדרום בקופת חולים כללית, החליטו הוריו של ד' בן ה-12, כי כאב הראש של הילד אינו רגיל ודורש בירור. ההורים, שבנם מרכיב משקפיים, שוחחו בתחילה עם אופטומטריסט שסבר שייתכן כי כאבי הראש הופיעו בגלל עלייה במספר של העדשות. הם הגיעו למרכז הכללית מיראז' בדימונה, לרופאת העיניים ד"ר דניאל אופיר, שהחלה מיד בבדיקה מקיפה.

צילום הדמיה: שטרסטוק

"בבדיקה שערכתי לילד, מצאתי התחלה של בצקת עצבי ראיה, מה שמראה על לחץ תוך גולגלתי גבוה", סיפרה ד"ר אופיר. "הסברתי את המצב המורכב להוריו של הילד, שבתחילה התלבטו אם לנסוע לבית החולים בגלל הדאגה להידבק בקורונה, אך הבינו כי זה דחוף. למרות החשש להגיע בימים כאלו למיון, הם נסעו מיד לבית החולים סורוקה".

עם הגעתם לממרכז הרפואי, הילד אובחן עם גידול מוחי בשלביו הראשונים. הוא אושפז מיד ובניתוח חירום הוסר הגידול. מספר ימים אחרי הניתוח כבר הגיע שוב למרפאה בדימונה, להמשך מעקב של הרופאה, שלמעשה הצילה את חייו: "חשוב לי לציין את ערנותם של ההורים, ואת הטיפול המהיר שקיבל. הילד חזר אליי למעקב כעבור כמה ימים, כבר מחויך, לשמחתי הרבה", מתארת ד"ר דניאל אופיר.

ד"ר דניאל אופיר צילום: הכללית

בימים אלו ההמלצות הן אמנם להישאר בבית, על מנת לצמצם את קצב ההדבקה בנגיף, אך עדיין, סימפטומים חדשים וחריגים מחייבים אותנו להיות ערים ולהגיע לבדיקה לצורך אבחון והתייחסות רפואית מהירה. "מהציבור היושב בביתו אני מבקשת להיות ערניים לסימפטומים חריגים כגון סימני שבץ מוחי מוקדם, סימני אירוע לבבי, כאב ראש חריג וכו' שאבחונם המהיר הוא קריטי. במקרים כאלה אנא צרו קשר עם הרופא המטפל. אבחון מהיר יכול להציל חיים", מסכמת ד"ר אופיר.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן