חובש מד"א יילד את אשתו

אבי עברי, רעות עברי, והפרמדיקית אורית אוחנה צילום: מד
אבי עברי, רעות עברי, והפרמדיקית אורית אוחנה צילום: מד"א

בדרך לבית החולים, החלה הלידה של רעות עברי להגיע לשלביה המכריעים, והאמבולנס נאלץ לעצור בצד הדרך. אבי עברי, חובש במד"א ובעלה, יילד את הילדה

החובש אבי עברי החל לעבוד במד"א לפני כחודשיים. אשתו רעות, שנכנסה בדיוק לחודש ההיריון התשיעי, חששה שביום הלידה, בעלה יהיה במשמרת. במוצאי שבת לפני שבועיים, היא כרעה ללדת, היה במשמרת. במרוץ נגד השעון, הצליח אבי, בתזמון מושלם, להגיע בזמן וליילד את בתו השישית. הייתה זו הלידה הראשונה שביצע אבי במסגרת תפקידו בארגון.

כשנתבשר כי אשתו כורעת ללדת, עזב אבי את המשמרת בזכות מחליף שמצא, ומיהר לכיוון בית החולים, כשבמהלך הדרך הוא מתעדכן בכל רגע באמצעות פרמדיקית מד"א, אורית אוחנה, שבינתיים המשיכה להעניק טיפול רפואי לרעות עברי. רגעים ספורים לפני ההגעה לבית החולים, החלה הלידה להגיע לשלביה המכריעים, והאמבולנס נאלץ לעצור בצד הדרך. רגע לאחר מכן, הלידה החלה וראש התינוקת החל לצאת. בדיוק באותה העת, הגיע אבי וקפץ פנימה לאמבולנס, בתזמון מושלם כדי ליילד את אשתו.

אורית אוחנה, פאראמדיקית מד"א במרחב גלבוע, משחזרת: "בתקופה האחרונה, אבי דיבר הרבה על כך שהוא מפחד לפספס את הלידה, בגלל המשמרות. באותו הערב הוא צלצל אליי ואמר לי שזה קורה ושארוץ אליה הביתה. היינו אתו בקשר במהלך כל הנסיעה, רצינו שהוא יהיה שותף לתהליך, ולשמחתנו הוא הגיע בתזמון מדהים ופשוט קפץ לאמבולנס כשהראש החל לצאת. הוא תפקד באותו הרגע כחובש וכבעל – שמצד אחד דואג להיבטים הרפואיים ומהצד השני מחזק ומחבק. הוא התרגש מאוד וכולנו שמחנו שאבי היה זה שיילד את אשתו ושהספיק להגיע בזמן".

האב הנרגש מסכם: "כבר שבועיים שאני נמצא בכוננות לידה ומנסה לחשב את המשמרות ונמצא תמיד בקשב לפלאפון. השבוע זה קרה, ומיד דיברתי עם מוקד מד"א ועם אורית כדי לסייע לאשתי. הצלחתי במהירות למצוא מחליף בעבודה, ונסעתי לבית החולים, בכוונה להגיע עוד לפני הלידה. לשמחתי, הגעתי בדיוק כשהילדה החלה לצאת, וביצעתי למעשה את הלידה הראשונה שלי בארגון, כשהיולדת היא אשתי. זה היה מלחיץ ומרגש יחד, גם כי זו לידה ראשונה ומבחינה רפואית רציתי לוודא שהכול פועל כנדרש, וגם כי מדובר בילדה שלי. חוויתי את האירוע בצורה יוצאת דופן, גם כחובש וגם כאבא".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן