עלייה בלידות בבית

33333333333333333
33333333333333333
צילום: שטרסטוק

מאז פרוץ המגיפה היו בישראל 192 לידות ביתיות לעומת 157 בתקופה המקבילה אשתקד. פרמדיק מד"א הדריך אונליין בעל שנאלץ ליילד את אשתו בבית – צפו בסרטון

פרמדיק מד"א, יובל אליהו ממושב תעוז, קיבל השבוע שיחה מגבר שאמר שאשתו עומדת ללדת, והוא זקוק לאמבולנס. לאחר כמה שניות, שמע יובל כי לאישה יש ציר חזק. הוא ביקש מהבעל לבדוק אם הוא רואה משהו, ומיד נענה כי ראשו של התינוק כבר מבצבץ החוצה.

צפו בפרמדיק יובל אליהו – צילום והפקת הסרטון: מד"א

הפרמדיק יובל אליהו משחזר: "מהר מאוד הבנתי שמדובר בלידה פעילה ושייתכן מאוד שהתינוק יצא לפני שהאמבולנסים יגיעו. הנחיתי את הבעל להביא מגבות נקיות, על מנת שיוכל לעטוף את התינוק ברגע שיצא, ולמעשה הדרכתי אותו כיצד ליילד את אשתו בחדר האמבטיה שלהם. לאחר כמה דקות נולד התינוק, שמיד החל לבכות".

התרגשת?

אליהו: "בתוך כל השיחות הרבות שמתקבלות במוקד בימים אלה, בנושא נגיף הקורונה ובמקרים של פציעות, תאונות דרכים והחייאות, זה היה מאוד מרגש ומשמח ללוות לידה, שהסתיימה בהצלחה, כשהאם והתינוק במצב טוב. האבא היה קר רוח ותיפקד מצוין. כשהחובשים והפרמדיקים של מד"א הגיעו לדירה וביצעו בדיקות רפואיות לתינוק ולאם, שתי דקות אחרי שהלידה הסתיימה, שמחתי לשמוע ששלומם טוב. באותו הערב, המשכתי את המשמרת עם תחושת סיפוק גדול, וחיוך שלא הצלחתי להוריד מהפנים משך כמה שעות".

הפרמדיק יובל אליהו (משמאל) צילום: מד"א

במד"א מציינים כי מאז הגיע נגיף הקורונה לישראל, ישנה עלייה במספר לידות הבית. החל מה-1 במרץ 2020 במצטבר 193 נשים בישראל ילדו בהדרכה טלפונית של מוקד 101 של מד"א או על ידי צוותי מד"א בבית שלהן או באמבולנס בדרכן לבית החולים. לשם השוואה, בתקופה המקבילה אשתקד, 157 נשים ילדו טרם ההגעה לבית חולים.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן