הנשמה עם נשמה

אתר-ביביסי
אתר-ביביסי

התקשורת בצפון איטליה מביאה את סיפור פטירתו של חולה קורונה קשיש, שוויתר על מכונת ההנשמה, כדי להציל חולה צעיר

ברארדלי צילום: מתוך אתר בי.בי.סי

הכומר דון ג'יוספה ברארדלי, בן 73, נפטר ב-16 במרץ 2020 מנגיף הקורונה בבית החולים לוברה, בברגמו, העיר המוכה ביותר באיטליה. כמו אלפי קשישים אחרים בצפון אטליה, הוא נפטר ממחלת הקורונה, בין היתר משום שלא חובר למכונת הנשמה – אבל לא בגלל שחסרה לו כזו.

דון ג'יוספה נולד ב-21 באוגוסט 1947 בפונטנו, צפון איטליה, והוסמך לכומר ב-30 ביוני 1973. הוא שירת ככומר במספר קהילות, והחל משנת 2006 פעל ככומר של קהילת קסניו עד פטירתו. דון ג'יוספה היה קשוב לתושבי העיר, פתר בעיות כלכליות לאנשים והיה נוקש בדלתות לעזרה. אהוב ומקובל מאוד בעיר ובקהילה. על אף גילו המתקדם, היה נוסע מפעילות לפעילות באופנוע, חבוש בקסדה ישנה, איש פשוט, חייכן, ישר וטוב לב . הברכה שלו לאנשים הייתה: "שלום וטוב". בשנה האחרונה סבל מבעיות בריאות, אולם המשיך בפעילותו עד שחלה בנגיף הקורונה ואושפז.

התקשורת האטלקית מדווחת

תושבי קסניו החליטו לגמול לו על טוב לבו, אספו תרומות מדלת לדלת בקהילה, ורכשו בהן לכומר הקשיש מכונת הנשמה שתציל את חייו. ואולם, כשהגיעה מכונת ההנשמה לבית החולים לוברה, התעקש דון ג'יוספה לתרום אותו לחולה קורונה צעיר, שאותו לא הכיר. בזכות מעשה אצילי זה, הצעיר ניצל, אך דון ג'יוספה נפטר.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן