אמבולנסוכה

יונתן שפיצר והסוכה הניידת צילום: מד
יונתן שפיצר והסוכה הניידת צילום: מד"א

יונתן שפיצר, נהג אמבולנס וחובש רפואת חירום בירושלים, הקים סוכה ניידת הנגררת על ידי אמבולנס, ונסע בחג בין התחנות השונות של מד"א ברחבי הארץ

יונתן שפיצר, נהג אמבולנס וחובש רפואת חירום במרחב ירושלים של מד"א, רגיל מדי שנה לחגוג את חג הסוכות. אך הפעם, נוכח משבר הקורונה, הסגר וגל התחלואה, הבין כי רוח החג נדחקה לשוליים. למרות המצב, הוא יצא במיזם יצירתי ובמקום להביא את העובדים העמוסים אל הסוכה, הביא את הסוכה אליהם. שפיצר הקים סוכה ניידת הנגררת על ידי אמבולנס, ונסע ברחבי המדינה בין התחנות השונות של מד"א על מנת להפיץ את רוח החג לצוותים הרפואיים.

מלבד היותו חובש ונהג, שפיצר מרכז את פעילויות חב"ד בארגון מד"א. בהתאם להנחיות משרד הבריאות על שמירת ריחוק ועטית מסיכות הגיע ושימח את העובדים עם אווירת חג, סוכה מוארת, ארבעת המינים וכיבוד. במהלך חג סוכות 2020 הספיק שפיצר לבקר בעשרות תחנות ומתחמי היבדק וסע של מד"א במרחב ירושלים, במרכז הארץ ובדרומה וגם בתחנות מד"א בצפון. מאות מעובדים ומתנדבי מד"א כבר ביקרו בסוכה הניידת.

על המיזם והתגובות, סיפר: "אנשי מד"א מאוד שמחים ונרגשים לראות את הסוכה. רבים מהם הרגישו שחסרה להם אווירת חג בגלל עומס העבודה. עבורי זאת שליחות גדולה מאוד. זה עושה אושר גדול לכולם ומקרב בין כל העובדים והמתנדבים. אפילו בכביש נהגים מצפצפים לי ומחייכים, כשהם רואים את הסוכה מחוברת לאמבולנס. זה משהו מיוחד מאוד בשביל כולם".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן