לחיצת גב יד

11
11

מוטי טובי, מטפל ברפואה משלימה, מדבר בסרטון וידיאו על כאבי גב תחתון ושיאצו

מוטי טובי צילום: יח"צ

לעתים, כתוצאה מישיבה ממושכת, חוסר בפעילות גופנית, עודף משקל, יציבה לא נכונה ובעיות נוספות, אנשים סובלים מכאבי גב תחתון. פתרון טבעי הוא, כמובן, להיבדק על ידי רופא מומחה. יחד עם זאת, אומר מוטי טובי, מטפל ברפואה משלימה ושיאצו, כי פעמים רבות אפשר להפיג כאבי גב תחתון גם באמצעות רפואה משלימה.

"הרפואה הסינית מיפתה את הגוף ב-365 נקודות היושבות על ערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים ועוברים לאורך כל הגוף", מסביר מוטי טובי, המטפל ברפואה משלימה ובשיאצו בהפגת כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי כתפיים, כאבים במפרק כף היד ועוד.

"הטיפול בנקודות האנרגיה משפיע על אותם ערוצי אנרגיה (מרידיאנים) ודרכם מגיעה ההשפעה למקומות שונים בגוף. לחיצה או דקירה של נקודה מסוימת, תגרום לגירוי עצבי ישיר, ותעביר מסר למוח. בעקבות זאת המוח ישלח בחזרה הוראות תפקוד לאזורים מסוימים בגוף. אחת הנקודות נקראת נקודת Luozhen והשנייה הינה נקודת אקסטרא. את שתי הנקודות האלו", מסביר מוטי טובי, "אני משלב כמעט בכל טיפול שלי בכאבי גב. כמו שרואים בסרטון, לחיצות על שתי נקודות בכף היד, יכולות להשפיע על הגב ולהקל בכאב". לדברי טובי, הנקודות שרואים בסרטון, משפיעות בדרך כלל על גב תחתון.

סרטון זה אינו מהווה, בשום אופן, תחליף להיוועצות ברופא

יודגש כי אין בכתבה זו, ואין בסרטון המצורף אליה, כדי להוות תחליף כלשהו להיוועצות ברופא/ה וכי יש לפנות לאורתופד או לרופא מוסמך רלוונטי בכל בעיה רפואית המצריכה זאת.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן