הפרמדיקית מנצרת יסמין מזאוי תשיא משואה

1111111111111111111111
1111111111111111111111
יסמין מזאוי צילום: מד"א

פרמדיקית מתנדבת במד"א, יסמין מזאוי, תשיא משואה ביום העצמאות. מזאוי רואה עצמה כשליחה להשתלבות החברה הערבית

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, בישרה היום ליסמין מזאוי (21) מנוף הגליל, פרמדיקית מתנדבת במגן דוד אדום, כי היא תשיא משואה בטקס הדלקת המשואות לנעילת אירועי יום הזכרון ופתיחת אירועי יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. מזאוי קיבלה את הבשורה בשיחת וידאו, כשהייתה במוקד השליטה הארצי של מגן דוד אדום, יחד עם מנכ"ל מד"א, אלי בין, ועשרות חובשים ופרמדיקים, שהתרגשו מאוד ושמחו בשבילה.

מזאוי התקשתה לעצור את הדמעות אמרה: "בבית גדלתי על ערכים שתואמים את ערכי מד"א. ערכים של אהבה ועזרה לאחר, מבלי לדעת מי הוא, ומאיזה דת, גזע ומין הוא מגיע. התחלתי להתנדב במגן דוד אדום עוד כנערה, ולפני ארבע שנים, כשחזרתי מהמסע לפולין עם משלחת מד"א, החלטתי לפעול להגברת זיכרון השואה. מאז שהייתי ילדה קטנה, ההורים שלי היו אומרים לי שאני בין סוכני השינוי של החברה הערבית, להשתלבות במדינה. זה מה שאני עושה, ואמשיך לעשות".

ההודעה המרגשת צילום: מד"א

השרה רגב הוסיפה: "יסמין, מתנדבת מצטיינת, נציגת הדור הצעיר של המתנדבים במד"א שבנצרת, החלה את דרכה לפני מספר שנים כמגישת עזרה ראשונה וכיום מוכשרת כפרמדיקית מהשורה הראשונה. יסמין מייצגת את רוח הנתינה של אלפי המתנדבות והמתנדבים מכל חלקי העם בארגון מד"א. יסמין מביאה לידי ביטוי את מסירותו, מקצועיותו ואנושיותו של ארגון "מגן דוד אדום", העומד בחזית המאבק למען בריאות העם בישראל מידי יום וכעת, ביתר שאת, בעת המלחמה בנגיף קורונה. ארגון מד"א, ארגון ההצלה הגדול והוותיק בישראל, חוגג 90 שנה להקמתו וזה אך טבעי להצדיע לעובדותיו, לעובדיו ולמתנדביו מכל חלקי האוכלוסייה כל יום מימי השנה, כל שכן בימים אלה של התמודדות אמיצה עם התפשטות נגיף הקורונה. יסמין פועלת להגביר את ההיכרות עם זיכרון השואה בקרב סביבתה כדי לטפח רגשות של ערבות הדדית בקרב נוצרים, מוסלמים ויהודים בישראל. בעשייתה המבורכת כמתנדבת מצטיינת במד"א וכמי שמבקשת להנחיל את מורשת השואה בקרב נוצרים ומוסלמים בסביבתה, יסמין מחזקת את גשר האיחוד הרב תרבותי בין הקהילות השונות ובין אדם לאדם בישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, סיכם: "אלו חדשות טובות ומרגשות מאוד, בימים הלא פשוטים שאנו עוברים במגן דוד אדום ובמדינת ישראל בכלל. אנחנו גאים ביסמין מזאוי, פרמדיקית מוכשרת ומסורה, שתייצג בכבוד בטקס הדלקת המשואות את 30,000 העובדים והמתנדבים של מד"א, שהמשותף לכולם הוא המחויבות התמידית לסיוע לכל מי שזקוק לכך ולהצלת חיים, ללא כל הבדל דת, גזע או מין. אני רוצה להודות לשרה מירי רגב על בחירתה, ועל הוקרת ארגון מגן דוד אדום כולו".

יסמין מזאוי צילום: מד"א