סבב מינויים ברמב"ם

עפרה-אש_1-1
עפרה-אש_1-1

ד"ר יעל שחור – סגנית מנהלת רמב"ם. ד"ר דניאלה מגן – מנהלת בי"ח רות לילדים. ד"ר שפרה אש – מנהלת מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים. ד"ר אייל רז – מנהל מחלקת הרדמה ברמב"ם

ד"ר יעל שחור – סגנית מנהלת הקרייה הרפואית צילום: רמב"ם

חילופי תפקידים ומספר מינויים בכירים נכנסו לתוקפם בשבועיים האחרונים בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה. בין בעלי התפקידים שני מינויים להנהלת בית החולים, מנהלת חדשה לאונקולוגית ילדים, וייצוג גבוה של נשים בתפקידים בכירים.

ד"ר יעל שחור – סגנית מנהלת רמב"ם

דר' יעל שחור, סגנית בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, מונתה לסגנית מנהלת רמב"ם. דר' שחור סיימה את לימודי הרפואה בטכניון בחיפה והתמחתה ברפואת ילדים ותת התמחות בתחום המחלות הזיהומיות בילדים. בהמשך עברה דר' שחור השתלמויות בתחום הזיהומים בילדים בפילדלפיה, וקורס להכשרת רפואת מטיילים. משנת 2016 כיהנה בתפקיד סגנית מנהלת בית החולים רות לילדים.

דר' שחור, בעלת תואר MBA במנהל רפואי, סיימה בהצלחה את תכנית ענבר, תכנית לעתודה ניהולית ברפואה אשר כללה הכשרה ניהולית באוניברסיטת הרווארד. לצד עיסוקה הקליני, היא משמשת היא מרצה קלינית בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון. היא פרסמה מאמרים רבים העוסקים בזיהומים ומדוכאי חיסון, ומשמשת נציגת הטכניון בוועדת הסטאג' הארצית.

ד"ר דניאלה מגן – מנהלת בי"ח רות לילדים צילום: רמב"ם

ד"ר דניאלה מגן – מנהלת בי"ח רות לילדים

מינוי בכיר נוסף ברמב"ם הינו זה של דר' דניאלה מגן, מנהלת המכון לנפרולוגיה ילדים, אשר החלה לכהן כמנהלת בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם ומחליפה בתפקידה את פרופ' מרים בן הרוש אשר פרשה לגמלאות בתום קריירה ענפה ברמב"ם. דר' מגן, תושבת חיפה, עובדת ברמב"ם משנת 1991. היא סיימה בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון, ובעלת מומחיות ברפואת ילדים ובנפרולוגיה ילדים. היא בוגרת השתלמות בביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב, עוסקת בחקר מחלות גנטיות של הכליה, וחברת סגל בפקולטה לרפואה של הטכניון, בדרגת מרצה קליני בכיר. בנוסף, היא שותפה להקמת המכון לנפרולוגיה ילדים ברמב"ם, אותו היא מנהלת משנת 2013.

עם כניסתה לתפקיד, מסרה דר' מגן: "בית החולים רות לילדים, שהינו החדיש והגדול מסוגו בצפון מדינת ישראל, התברך במארג אנושי נפלא ומגוון של סגל ומטופלים, מכל רבדי אוכלוסיית הצפון, והוא מהווה דוגמא ומופת לסובלנות ולאהבת אדם. אני גאה להמשיך את תנופת הפיתוח של בית החולים בתחומי הרפואה, המחקר והחינוך הרפואי, תוך שימת דגש על שילוב בין מקצוענות רפואית לבין יחס מכבד וחומל לחולים ולצוות כאחד, לרווחת כל הבאים בשעריו".

ד"ר שפרה אש – מנהלת מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים צילום: רמב"ם

ד"ר שפרה אש – מנהלת מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים

מנהלת חדשה מונתה גם למחלקת המטו-אונקולוגיה בבית החולים "רות" לילדים. ד"ר שפרה אש, יו"ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה אונקולוגיה ילדים, תשמש מעתה בתפקיד מנהלת המחלקה להמטו -אונקולוגית ילדים והשתלות מח עצם. ד"ר אש, אשר מגיעה לרמב"ם מהמרכז, סיימה את לימוד הרפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובמקביל השלימה תואר ראשון במדעי החיים. דר' אש התמחתה ברפואת ילדים בבית חולים בלינסון ובהמשך בצעה תת התמחות בהמטולוגיה אונקולוגיה ילדים בבית חולים שניידר לרפואת ילדים.

בשנים 2000-2001 עסקה במחקר בבית חולים דנה פרבר, בוסטון. בתשע השנים האחרונות ניהלה את יחידת אשפוז יום אונקולוגי בבית חולים שניידר והייתה אחראית על תחום גידולים מוצקים בילדים. היא מהמומחים המובילים בארץ בטיפול בנוירובלסטומה, והיא מייצגת את ישראל בפורומים בינלאומיים ומובילה מחקרים קליניים בתחום. מזה כשש שנים, ד"ר שפרה אש משמשת כיושבת ראש האיגוד הישראלי להמטולוגיה אונקולוגיה ילדים.

ד"ר אייל רז – מנהל מחלקת הרדמה צילום: רמב"ם

ד"ר אייל רז – מנהל מחלקת הרדמה ברמב"ם

את סבב המינויים החדשים ברמב"ם חותם מינויו של דר' אייל רז למנהלה החדש של מחלקת ההרדמה בבית החולים. דר' רז מחליף בתפקידו את פרופ' ישי כץ, אשר פורש לגמלאות לאחר ניהול המחלקה במשך 14 שנים. ד"ר רז למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים במקביל ללימודי דוקטורט במדעי המוח וסיים את שני התארים בשנת 2001. לאחר סיום סטא'ז במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, התמחה בהרדמה בבית החולים בילינסון. בסיום ההתמחות המשיך לעבוד בבית החולים בילינסון כמומחה בהרדמה, והיה אחראי על תכנית ההתמחות במחלקה.

בשנת 2011 יצא לשבתון מחקרי באוניברסיטת וויסקונסין בארה"ב, שם נשאר כרופא בכיר בצוות של הרדמה לניתוחי מוח (נוירואנסטזיה), כאשר הוא מחלק את זמנו בין עבודה קלינית וחקר המוח. בשנת 2016 חזר לישראל, והחל לעבוד במחלקת הרדמה של בי"ח רמב"ם, ושילב בין עבודה קלינית בחדר ניתוח לבין חקר השפעתן של תרופות הרדמה על המוח כראש המעבדה לחקר המנגנון העצבי של ההרדמה. ד"ר רז הוא חבר במרכז המחקר של רמב"ם ומשמש כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון.

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם, הגיב על המינויים החדשים: "אחת החוזקות של רמב"ם הוא ההון האנושי שפועל בין כתלי בית החולים. בין בעלי התפקידים הנכנסים ישנם כאלה שצמחו בין כתלי בית החולים, כאלה שבחרו להצטרף אל שורותינו, וייצוג של נשים חזקות ומקצועיות. אני מודה לפורשים על תרומתם הגדולה לקידום הרפואה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן