גידול נדיר על הלב והריאה

ד
ד"ר רוני בן אבי והמנותחת שרה ויצמן צילום: פוריה

צוות כירורגיית חזה וניתוחי ריאות בבית החולים פוריה הסיר גידול של 13 ס"מ תוך כריתת חלק מקרום הלב וחלק מקרום הריאה

גידול נדיר, בגודל של 13 ס"מ, הוסר בהצלחה מלב וריאה של מטופלת, בניתוח מורכב אותו ביצע צוות רופאים בכיר, במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה. את הניתוח הוביל ד"ר רוני בן אבי, מנהל יחידת כירורגיית חזה וניתוחי ריאות בפוריה.

שרה ויצמן (88) מקיבוץ גינוסר, הגיעה לבית החולים, לאחר שחשה סחרחורות וסבלה מפרפור בלב. בצילום סי.טי שבוצע התגלה הגידול. בניתוח שארך כארבע שעות הסירו את הגידול הרופאים ד"ר רוני בן אבי, פרופ' אלון ילין שהוא מומחה מוביל בתחום הטימומה, וד"ר אבו עוואד.

ד"ר רוני בן אבי: "בניתוח פתחנו את בית החזה והסרנו את הגידול מהלב והריאה, תוך כריתה של חלק מקרום הלב וחלק מקרום הריאה. בצילום חזה ראינו ממצא מעל צל הלב. בהמשך ביצענו בדיקת סי.טי ובה התגלה גידול שגודלו 13 ס"מ אשר לחץ על הלב. הגוש הגדול, אובחן כטימומה. זהו גידול נדיר ומיוחד ששכיחותו בישראל גבוהה בהשוואה למדינות אחרות, מסיבות שלא ידועות".

יחידת כירורגיית חזה וניתוחי ריאה, שהוקמה לפני כשנה במסגרת המערך הקרדיווסקולארי של בית החולים פוריה, היא היחידה מסוגה בכל אזור הצפון. ד"ר רוני בן אבי, העומד בראש היחידה, התמחה בניתוחי חזה ולאחר מכן המשיך התמחות בניתוחי לב במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. בהמשך הוא עבר השתלמות של שנתיים בניתוחי חזה ולב באוניברסיטת מקמסטר שבקנדה.

ארבעה ימים לאחר הניתוח, שרה ויצמן שוחררה לביתה בקיבוץ.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן