סופיה הגיעה לבאר שבע

מכשיר
מכשיר "סופיה" צילום: סורוקה

במחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) של בית החולים סורוקה משתמשים במכשיר מהיר לזיהוי חולי קורונה, "סופיה" שמו, שנותן תשובה תוך 15 דקות מרגע בדיקת המטוש

המרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע, הוא אחד מבתי בית החולים הראשונים בארץ, שהחל להפעיל את מכשיר ה- "סופיה" (Sofia), המאפשר זיהוי מהיר של נגיף הקורונה תוך כ- 15 דקות. במלר"ד (מיון) סורוקה, כבר משתמשים במכשיר הסופיה, המזהה את נגיף הקורונה SARS-CoV-2 בזיהוי אנטיגני. מכשיר זה הוא אחד מ- 15 מכשירים שקופת חולים כללית קבלה ממשרד הבריאות.

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל בית החולים סורוקה ומנהל המיון הפנימי, מסביר: "למלר"ד סורוקה מגיעים מאות מטופלים החשודים כחיוביים לנגיף. שימוש במכשיר הסופיה מקל עלינו באבחון מהיר של מטופלים חיוביים לנגיף. יתרונו של מכשיר זה, הוא בזיהוי הוודאי של נשאות לקורונה, במיוחד לנבדקים עם תסמינים. הבדיקה נעשית תוך זמן קצר, מה שישפר את הזמינות לביצוע בדיקות קורונה והפחתת העומס במעבדות. על ידי בדיקה פשוטה באמצעות מטוש מתקבלת תוצאה חיובית או שלילית. במידה והתשובה שלילית, תידרש בדיקה רגילה נוספת (PCR), כך שהבדיקה תתרום בעיקר לזהות מהר יותר את החיוביים לנגיף".

מדוע חשוב לכם הזיהוי המהיר?

"האבחון המהיר של חולה, החשוד כחולה קורונה, הינו חשוב מאד לתפעול המלר״ד, ולהפחתת חשיפת צוות לחולה חשוד, ולקיצור הזמן עד להחלטה על אשפוזו במחלקת קורונה או לחלופין שחרורו הביתה. אני קורא שוב לציבור להמשיך ולשמור על ההנחיות, להגן על עצמם ועל קרוביהם״.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן