אח מטיפול נמרץ פוריה ידליק משואה

מכווווץ-1
מכווווץ-1

אחמד בלאונה מהצוות הסיעודי, שמטפל בחולי קורונה בבית החולים, נולד בכפר בדווי ליד טבריה

אחמד בלאונה צילום: פוריה

אחמד בלאונה, אח בכיר במחלקת טיפול נמרץ לב ובמחלקת קורונה, במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה, נבחר להדליק משואה ולייצג את צוות המרכז הרפואי, בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות. אחמד היה מופתע ונרגש כשהתבשר בביום ראשון, 12 באפריל 2020, במהלך העבודה במחלקה הייעודית לחולי קורונה, על ידי שרת התרבות מירי רגב כי נבחר להדליק משואה בשם צוות הסיעוד בבית החולים.

אנשי צוות הסיעוד של בית החולים פוריה אשר עושים לילות כימים בהערכות המיוחדת לטיפול בחולי קורונה. ההתרגשות מהבשורה המשמחת לא התפוגגה עד עכשיו. בלאונה: "זה כבוד גדול וגאווה גדולה לכולנו. התרגשתי מאד בשיחה עם השרה ועם מנהלת בית החולים. אני מרגיש שנבחרתי לייצג את בית החולים ואת כל צוות הסיעוד. לסיעוד יש תפקיד מאד מרכזי וקשה בטיפול בחולי הקורונה, ובחולים בכלל. אנחנו תמיד בחזית הטיפול. מאד מרגש אותי לראות שהעבודה הקשה שלנו זוכה להכרה ולהוקרה".

האח המסור היה בצוות הסיעודי אשר טיפל בחולה הקורונה המורכב והקשה הראשון בישראל, ג'וני, נהג אוטובוס התיירים אשר אושפז במחלקה במצב קשה עם חשש לחייו. "הוא היה מורדם ומונשם עם חשש אמיתי לחייו, עבדנו מאד קשה כדי לייצב אותו. אחרי שהוא נגמל מהנשמה והרגיש יותר טוב שוחחתי אתו וסיפרתי לו מה הוא עבר ואיך טיפלנו בו. הוא מאד התרגש, כל הזמן הודה לכל הצוות שהציל לו את החיים. היום שבו הוא התחיל להתאושש, היה יום מאד משמח לכולנו".

אחמד בלאונה (39) למד סיעוד באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן עבד 11 שנים בבית החולים בילינסון בפתח תקוה. הוא עבר למרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה עם פתיחת יחידת ניתוחי לב שם לפני כשש שנים, והוא משמש כאח בכיר במחלקת טיפול נמרץ לב. אחמד נולד בכפר הבדואי, ואדי חמאם, סמוך לטבריה. הוא נשוי ואב לשלושה בנים. מיד לאחר שקיבל את הבשורה התקשר לספר לאשתו. סלאם, רוקחת במקצועה, שגם מגויסת למלחמה בנגיף הקורונה, התרגשה עד עמקי נשמתה.

מלכה אמר מדמון, מנהלת הסיעוד, פרגנה לאחמד בלאונה: "אני גאה מאוד בבחירתך להדליק משואה ביום העצמאות. בעשייתך אתה משקף את ערכי החזון של המרכז הרפואי פוריה – מצוינות בעשיה היומיומית, מתוך חמלה, ענווה ומתן כבוד הדדי לזולת. קיימת בך נכונות והיענות מידית למשימות חדשניות, שדורשות השקעה, התמדה ולמידה. אני גאה ביכולות אלו שמבטאות את רוח המרכז הרפואי".

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי בפועל , הודתה לשרה מירי רגב על הבחירה והוסיפה, "אני מודה על הבחירה במרכז הרפואי פדה-פוריה ובאחמד בלעונה כנציג המרכז הרפואי, לטקס הדלקת המשואות . זו גאווה וכבוד גדול לכל הצוות שלנו, שמגויס עם כל הלב והנשמה, ועומד בגאווה ובנחישות בחזית המלחמה בנגיף הקורונה. זכינו שיש לנו צוות מסור כל כך, שמגיע לבית החולים מדי יום מתוך תחושת שליחות ומחויבות עמוקה למטופלים, לבני משפחותיהם ולקהילה. אנו שמחים ונרגשים, זכינו בהוקרה והערכה של המדינה כולה, זה נותן לנו את העוצמה והיכולת להמשיך בכל הכוח".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן