ברזילי: האחות יעל וילוז'ני תדליק משואה

ברזילי-משואה-2
ברזילי-משואה-2
יעל וילוז'ני צילום: ברזילי

בית החולים באשקלון התבשר כי אחות במערך למניעת זיהומים, שהתגייסה בחופשת לידה למאבק בקורונה, תשיא משואה ביום העצמאות

יעל וילוז'ני, אחות במערך למניעת זיהומים של המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, נבחרה על ידי ועדה במשרד התרבות והספורט ובברכתה של השרה, מירי רגב, להשיא משואה בטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות בהר הרצל. בנימוקים להחלטה צוין כי וילוז'ני פועלת ללא לאות ובמסירות עצומה להעלאת הרמה והביצועים של המערך למניעת זיהומים בבית החולים בכל התחומים שבהם הוא עוסק.

במהלך השנתיים האחרונות חלה התקדמות עצומה במניעת זיהומים בבית החולים ברזילי ובהיענות למהלכי היגיינה והימנעות מזיהומים. בית החולים זכה פעמיים לדירוג גבוה והצטיינות בקרב בתי החולים הבינוניים בגודלם בסקר משרד הבריאות למניעת זיהומים. "מרגש לדעת שמעריכים אותך ועוד בדרך הכי ממלכתית שיש. מתחדדת בי ההבנה שאנחנו חלק מפיסת היסטוריה ואני חשה גאווה להיות במערך מניעת הזיהומים בברזילי", אמרה יעל וילוז'ני הנרגשת.

מנהל ברזילי פרופ' חזי לוי מפרגן

למרות שהייתה במהלך חופשת לידה, זמן קצר לאחר הולדת בנה, וילוז'ני השתלבה מביתה בכל ההכנה המורכבת והסבוכה של בית החולים לנושא הקורונה ושבה מיד לעבודה על מנת לעסוק בתכנון, הטמעה, למידה והדרכה ותחקור מגעים רבים של עובדים עם נשאי קורונה, וחקירות אפידמיולוגיות ללא לאות מידי יום עד השעות הקטנות של הלילה.

בברזילי גאים: "יעל היא חלק בלתי נפרד ממערך מניעת זיהומים יוצא מן הכלל, המובל על ידי פרופ' שלמה מעיין וד"ר ציבה יבגניה, ואשר כולל את יעל וימית וללא ספק פועלם הרב מציב אותנו על המפה בתחום מניעת זיהומים והצלת חיים. יעל תייצג בטקס המשואות את בית החולים, את עובדיו הנאמנים, ואת מערך הסיעוד המופלא שלנו שזוכה להוקרה רבה בעבודתו, יחד עם הרופאים ושאר הצוותים, לעיתים תוך סכנת הידבקות עצמית"