גוש ענק בבלוטת המגן הוצא בניתוח אנדוסקופי

ד
ד"ר נדאל אסדי צילום: פוריה

הניתוח בבית החולים פוריה בוצע דרך החלק הפנימי של השפה התחתונה, משם גולשים לצוואר מתחת לעור ומוציאים את הבלוטה. גישה זו מונעת צלקת חיצונית

גוש בגודל 5 ס"מ, הוסר בניתוח חדשני לכריתת בלוטת מגן, ללא חתך חיצוני, בבית החולים פוריה בטבריה. הניתוח בוצע ביחידת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר. לדברי ד"ר נדאל אסדי, מדובר בגוש הגדול ביותר מסוגו שהוסר בשיטה זו.

ד"ר נדאל אסדי והמטופלת צילום: פוריה

טינה תחאוחה (21) מכפר קמא, הגיעה למרכז הרפואי פדה-פוריה כדי להסיר גוש שהתגלה, באונה הימנית של בלוטת המגן. "זה התחיל לפני חצי שנה בערך, ומאד הפריע לי לבלוע, גם בשינה הרגשתי שהגוש לוחץ לי בגרון ומפריע לי לנשום".

בניתוח חדשני הסיר ד"ר נדאל אסדי, רופא בכיר ביחידת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר, את האונה השמאלית של הבלוטה. ד"ר אסדי: "ביצענו ניתוח חדשני לכריתת בלוטת מגן, ללא חתך בצוואר. הניתוח מבוצע בצורה אנדוסקופית דרך החלק הפנימי של השפה התחתונה, משם גולשים לצוואר מתחת לעור ומוציאים את הבלוטה. גישה זו מונעת צלקת חיצונית. בניתוח הסרנו גוש בגודל של 5 ס"מ שהוא הגדול ביותר שהוסר בשיטה הזו בישראל ובין הגדולים בעולם".

יש לציין כי הניתוח החדשני מבוצע רק במספר קטן של בתי חולים במרכז הארץ. בצפון הניתוח מבוצע רק במרכז הרפואי פדה – פוריה. כשבועיים לאחר הניתוח ניתן לראות כי בצוואר אין סימני חתך או שטפי דם, ולא ניתן להבחין בסימן לניתוח.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן