תרופות עד הבית לקשישים

משלוח-תרופות-עד-הבית
משלוח-תרופות-עד-הבית
צילום: קופ"ח כללית

מתנדבי "הכללית" יספקו תרופות לבתי קשישים בודדים ומטופלים שאינם יכולים להגיע לבתי המרקחת בשל מצבם הרפואי

שירות חדש בבתי מרקחת של "הכללית" להבאת תרופות עד הבית. השירות הנו עבור מטופלים בני הגיל השלישי הנמצאים בסיכון להידרדרות, מטופלים מבוגרים המתגוררים בגפם, ומטופלים שאינם יכולים לצאת מביתם מסיבות רפואיות, כולל חולי קורונה בבידוד. כל אלה יוכלו לקבל את התרופות הקבועות לביתם, באמצעות מתנדבים.

פטי זוהר, רוקחת אחראית במרכז רפואי אשדוד של קופת חולים כללית, מציינת כי צוותי הכללית מאתרים מטופלים הזקוקים לאספקת תרופות קבועות, תוך התמקדות בקשישים המתגוררים לבד, כאלה הנמצאים בבידוד וכאלה שאינם יכולים לצאת מביתם מסיבה רפואית: "הצוותים יצרו קשר עם המטופלים הרלוונטיים, ולאחר שהרופא יפיק מרשם עדכני, הפניה תועבר לבית המרקחת בו הרוקחים מבצעים תשאול וייעוץ טלפוני ומכינים את התרופות הנדרשות לאיסוף על ידי המתנדבים".

צפו בסרטון שהפיקה "הכללית" בנושא זה

בנוסף, מטופלים יוכלו לפנות גם עצמאית למוקד שירות הלקוחות *2700 שלוחה 4 ולהעלות את הצורך בסיוע. ארז לוי, מנהל מחוז מרכז בכללית: "אנו מודים לצוותים המסורים והרגישים שלנו שבזכות שיתוף הפעולה שלהם התרופות מגיעות בזמן למפתן הדלת".
לדברי מנכ"ל כללית, פרופ' אהוד דודסון: "בימים אלה, בהם כולנו מתבקשים לשמור ולהגן על האוכלוסייה המבוגרת, אני נרגש לנוכח רוח ההתנדבות והנתינה של הצוותים בכללית ושל ארגוני ההתנדבות השונים שחברו אלינו ונרתמו למיזם כדי לסייע לאוכלוסייה זו. לצד הטיפול בחולי הקורונה אנו לא שוכחים שאנו מחויבים להמשיך ולטפל גם במחלות של ימות השגרה, שאין להזניח את הטיפול הרפואי הקבוע ואנו דואגים למענה למטופלים שלנו גם בתחום אספקת התרופות".

שרות נוסף שהושק לאחרונה, מאפשר הזמנת תרופות אונליין דרך אתר הכללית, ואיסוף ההזמנה המוכנה מבית המרקחת, על ידי המזמין או גורם מטעמו. האיסוף מתבצע בתור מיוחד, תוך המתנה מינימלית בבית המרקחת. השרות מופעל בבתי מרקחת נבחרים ברחבי הארץ.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן