מתנת פוריה

פרופ' ג'וני יונס, האחות נטע גלייטמן, האם והתינוקת צילום: פוריה
פרופ' ג'וני יונס, האחות נטע גלייטמן, האם והתינוקת צילום: פוריה

אחרי 17 שנים של ניסיונות, הצליחה אישה בת 41 ללדת תינוקת, בעזרת יחידת ההפריה החוץ גופית (IVF) של בית החולים פוריה

אחרי 17 שנים של ניסיונות, הגיעה אישה בת 41 לטיפול ביחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ליד טבריה, והגשימה את חלום חייה: לתינוקת שנולדה אחרי 17 שנים של כמיהה לילד, קראו ההורים היבה – שפירושה, מתנה מאלוהים.

אסמה שהאבן (41) ממג'דל כרום ניסתה במשך 17 שנים ארוכות להביא ילד לעולם, אך ללא הצלחה. לאחר תקופה ארוכה של אי פריון ועשרות טיפולים שבוצעו במספר בתי חולים בארץ ובחו"ל ללא הצלחה, היא הגיעה ליחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים פוריה.

"אסמה הגיעה אלינו לפני שנתיים לערך, לשמחתנו הרבה בניסיון הרביעי היתה הפרייה. היא נכנסה להריון והייתה במעקב צמוד וסדיר שלי וגם ביחידה להריון בסיכון גבוה אצלנו", מסביר מנהל יחידת הIVF פרופ' ג'וני יונס.

ביום שלישי, 06.04.2021, אסמה ילדה בשעה טובה תינוקת בריאה במשקל 3,520 ק"ג. האמא החדשה, מתקשה למצוא את המלים לבטא את האושר של כל המשפחה: "אני מרגישה טוב, מאושרת. כשילדתי, כל המשפחה מרוב שמחה התחילו לבכות".

פרופ' יונס מסביר: "הזיהוי הנכון של הבעיה, האבחנה המדויקת והתאמת הטיפול לאשה, זה מה שעשה את ההבדל. לעיתים מתחילים טיפולי הפרייה מבלי לבחון ולטפל בבעיות רקע. כאן דאגנו לטפל בבעיות הרקע וזה הביא להצלחה המרשימה כל כך אחרי 17 שנים".

נטע גלייטמן, אחות ביחידת הIVF ומיילדת בחדר לידה, מסכמת: "אני מכירה את אסמה מהיחידה להפרייה חוץ גופית. כשפגשתי אותה בחדר לידה, זו הייתה ממש סגירת מעגל בטיפול שלנו. כולנו מתרגשים יחד עם המשפחה. זה רגע שמביא לכולנו הרבה שמחה וסיפוק".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן