מתנדבי הפלסמה

יואל-גלט-צילום-מדא
יואל-גלט-צילום-מדא

יואל ומנחם גלט, אב ובן שעובדים ומתנדבים במד"א, החלימו מקורונה ותרמו פלסמה רוויית נוגדנים

מנחם גלט צילום: מד"א

לפני כשבועיים פרסמנו ב"מדניוז" את סיפורו של יואל גלט (45) מענב, חובש בכיר במד"א, שנדבק בנגיף הקורונה ושפז בבית חולים השרון. למחרת נמצאו גם אשתו ושניים מילדיו כחולים בנגיף, לאחר שככל הנראה נדבקו ממנו. לפני כשבועיים, כשכל בני המשפחה החלימו, יואל ואחד מבניו, מנחם (20), גם הוא חובש במגן דוד אדום, שבו לעבודה.

בימים האחרונים ניתן היה לראות פאן נוסף במחויבותם של בני משפחת גלט להצלת חיים, כשיואל ומנחם, וגם האח הצעיר לוי, הגיעו למרכז שירותי הדם של מגן דוד אדום, ותרמו פלסמה (מרכיב הדם שבו נמצאים הנוגדנים לנגיף הקורונה) להצלת חייהם של חולים בנגיף, שמצבם בינוני וקשה. מנחם גלט: "מדובר בדקירה קטנטנה, כמו בבדיקת דם, ומבחינתי אם יכולתי להקדיש פחות משעה מהחיים שלי להצלת חיים של חולים, זה מובן מאליו שאעשה את זה, ואני קורא לכל מי שיכול לעשות זאת".

יואל גלט צילום: מד"א

יואל גלט, אביהם של מנחם ולוי: "כחובש בכיר במגן דוד אדום, גידלתי את ילדיי על ערכי הסיוע לאחר והצלת החיים. ברגע שעבר מספיק זמן מאז ההחלמה המלאה, ויכולנו לתרום פלסמה בהליך פשוט ולסייע להצלת חולי קורונה, לא היה לנו שום ספק שנעשה זאת".

סמנכ"לית שירותי הדם של מד"א, פרופ' אילת שנער: "ההליך פשוט מאוד. אנחנו למעשה לוקחים דם מוריד התורם שהחלים מהנגיף, הדם נכנס למכונה אשר מפרידה את מרכיב הפלסמה ומעבירה אותו לשקית מיוחדת, כשכל שאר מרכיבי הדם מוחזרים לגופו של התורם. התרומה החשובה של מנחם ושני בניו תוכל לסייע להצלת חייהם של בין ארבעה לחמישי חולים בנגיף הקורונה".