רופא התמוטט במיון

דר-סולימאן-וצוות-מלרד-פוריה
דר-סולימאן-וצוות-מלרד-פוריה
ד"ר סולימאן כמאל וצוות המלר"ד צילום: פוריה

צוות המלר"ד של פוריה, הציל את חייו של רופא משפחה מיבנאל, שלקה בדום לב בכניסה לבית החולים בטבריה

צוות המלר"ד (חדר מיון) במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה ביצע פעולת החייאה מהירה על מטופל, שהתמוטט בכניסה למיון, והציל את חייו. התברר כי מדובר ברופא משפחה, המוכר לצוות בית החולים מעבודה משותפת. האירוע הזה הוא מסוג האירועים, שגם צוות המיון בבית החולים פוריה, המתורגל באירועי חירום, לא ישכח.

משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד: "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב. מיד אחר כך הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי כלל את האחים איוב חורי, ומתן גבאי, יחד עם הרופאה ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד. שלושתם החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להצילו ולהחזיר פעילות דופק.

לאחר ההחייאה, ד"ר סולימאן הועבר למחלקת טיפול נמרץ לב, להמשך טיפול. ד"ר דיאב ג'אנם, ממלא מקום מנהל מערך הלב בפוריה: "ביצענו צנתור דחוף, במהלכו התגלו מספר עורקים כליליים עם היצרות קשה, שגרמו לדום לב. פתחנו את העורקים שנסתמו. בהמשך, ד"ר איברהים מרעי ביצע השתלת קוצב".

בתחילת השבוע, לאחר שהחלים ושוחרר מאשפוז, ד"ר סולימאן הגיע נרגש כדי לברך ולהודות לצוות המלר"ד שהציל אותו.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן