בוגר קורס החייאה הציל את אשתו

בני הזוג דנה וגיל והפארמדיק אחמד צילום: מד
בני הזוג דנה וגיל והפארמדיק אחמד צילום: מד"א

זמן קצר לאחר שגיל סיים קורס החייאה של מד"א, התמוטטה באמבטיה מאירוע לבבי חריף אשתו, דנה. גיל ביצע לה עיסוי לב והחזיר דופק, כמו שלמד בקורס, והציל את חייה

גיל ואשתו דנה, המתגוררים באזור השרון, לא דמיינו שאת חגי תשרי "יחגגו'" בין חיים למוות. במהלך ראש השנה דנה לקתה באירוע לבבי חריף והתמוטטה בביתה. גיל בעלה, שרק חודש מוקדם יותר עבר קורס החייאה במד"א, הציל את חייה בזכות הכלים שרכש קרוס. יחד עם צוות מד"א, הוא הצליח להחזיר לה את הדופק. לאחרונה היא שוחררה מבית החולים עם חיוך גדול.

במהלך ראש השנה, הרגישה דנה מועקה בחזה, התקשתה לנשום והתמוטטה. גיל בעלה מצא אותה על הרצפה בחדר המקלחת בביתם כשהיא בהכרה מעורפלת. גיל מיד חייג 101 למגן דוד אדום והזעיק אמבולנס, תוך ניסיון לאבחן את מצבה ולסייע לה.

גיל משחזר: "מיד כשהבנתי כשמשהו לא בסדר, התקשרתי למד"א על מנת להזעיק עזרה, והסברתי להם מה קרה. כל הגוף שלה היה קשה והיא לא הגיבה, ואז פתאום היא הרפתה ולא הגיבה. מיד נזכרתי בקורס החייאה והבנתי שצריך להתחיל עיסוי לב. תפקדתי כמו רובוט, לא היה לי זמן לחשוב ולעכל. כעבור דקות בודדות צוות מד"א הגיע והמשיך את הטיפול".

"הם לקחו את העניינים לידיים, נתנו לה מכות חשמל ותרופות והמשיכו את העיסויים עד שהלב שלה חזר לפעום. פחדתי שהיא לא תצא מזה בחיים. הייתה פאניקה מאוד גדולה ולמזלנו ושמחתנו, הסיפור מאחורינו. היא עברה אירוע לב, הייתה מונשמת ומורדמת במצב לא נודע והיום היא בבית! זה נס. אנחנו עדיין בהליך שיקומי ויש עוד עבודה, אבל המצב השתפר פלאים. אני עכשיו חסיד של הקורס ומספר עליו לכל החברים, המשפחה והסביבה. מי היה מאמין שהקורס הקטן שעברתי יציל את החיים של אשתי".

פראמדיק מד"א אחמד אבו שאח מסכם: "כשהגענו לבית, המשכנו את פעולות ההחייאה שהתחיל גיל, ובמשך כרבע שעה טיפלנו בדנה עם שוקים חשמלי, תרופות, עיסויים והנשמות. הצלחנו לאחר דקות ארוכות להשיב את הדופק והמשכנו בטיפול הרפואי הקריטי גם בדרך לבית החולים. ביקרתי אותה לאחר מכן באשפוז, ולא האמנתי שהיא התאוששה כל כך מהר. כשסיפרו לי שהיא במצב טוב, הייתה לי צמרמורת וזלגו לי דמעות. ממצב של בין חיים למוות היא יצאה עומדת על הרגליים. זה מדהים וזה נותן לי את הדלק להמשיך להציל חיים בעבודה. כשהגעתי לבית שלה, וראיתי את הילדים למטה מחכים בפחד, ידעתי שאני חייב לעזור להם ולהציל את אמא. תודה לאל שהיא חזרה הביתה בשלום".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן