הפנינה של קפלן

9999999999999999999999999
9999999999999999999999999

קשיש מיבנה, שאיבד את קולו, השליך מחלון ביתו פתק עם מספר טלפון ושם לא מוכר: פנינה ארנטל. משפחתו צלצלה וגילתה כי מדובר בקלינאית תקשורת של בית החולים ברחובות, שאכן החזירה לקשיש את יכולת הדיבור

פנינה ארנטל צילום: וולפסון

דוד לוי (76), אבא לשני בנים וסבא לחמישה נכדים, דייר בבית גיל הזהב ביבנה, נמנע מלצאת מדירתו בשל מגפת הקורונה. כאשר הייתה לו בעיה בתותב הדיבור, אשר מחליף את מיתרי הקול שהוצאו בניתוח, ולא יכול היה לדבר, הוא השליך מן החלון לכלתו פתק עם מספר טלפון של קלינאית התקשורת, פנינה ארנטל, מנהלת מכון הדיבור בבית החולים קפלן שברחובות. כלתו יצרה עמה קשר, ביררה מי היא ארנטל, והאחרונה אכן סייעה להחזיר לו את קולו.

דוד לוי בחלון ממנו השליך את הפתק

דוד לוי עבר לפני מספר שנים ניתוח בגרון שהציל את חייו בבית החולים קפלן בשל גידול סרטני. לאחר מכן, בשל חוסר היכולת לדבר, הוא עבר תהליך שיקום דיבור באמצעות תותב דיבור ומגיע במהלך השנים לביקור קבוע במכון הדיבור בבית החולים. "אני סגור בבית כבר חודש וחצי מאז תחילת הקורונה", אומר דוד לוי. "אני אוהב את פנינה והיה לי קושי לדבר. רציתי לדבר עם פנינה ולכן כתבתי את הפתק. כלתי דיברה אתה והיא מאוד עזרה לי".

הפתק שהושלך מהחלון

קלינאית התקשורת פנינה ארנטל: "בחורה בשם אוקסנה יצרה איתי קשר ואמרה שחמה זרק אליה פתק עם מספר הטלפון שלי ושמי. כאשר אוקסנה אמרה את שמו של דוד לוי, זיהיתי מיד במי מדובר, ושמחתי לסייע לו כדי להשיב את הדיבור בעזרת התותב". פנינה תיאמה עם לוי הגעה לקפלן, ולאחר בדיקה מקיפה הוחלף התותב בתותב חדש. "אני מאושרת שדוד עכשיו חזר לדבר, ויכול לתקשר עם סביבתו החיצונית, בפרט בתקופה מורכבת זו", המסכמת פנינה ארנטל.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן