נפתח מרכז שיקום לב בפוריה

צוות מרכז שיקום לב צילום: פוריה
צוות מרכז שיקום לב צילום: פוריה

בראש מרכז שיקום הלב החדש בבית החולים בטבריה יעמוד ד"ר רון גולן, רופא ספורט ופיזיולוג מאמץ, ולצדו יטפלו קרדיולוג בכיר, אחות טיפול נמרץ וצוות רפואי רב תחומי

נפתח מרכז לשיקום מחלות לב וכלי דם, במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה. מרכז שיקום הלב, שבראשו עומד ד"ר רון גולן, מעניק שירות באמצעות צוות הכולל רופא ספורט ופיזיולוג מאמץ, קרדיולוג בכיר, אחות טיפול נמרץ, צוות אימון בעל ניסיון בפעילות גופנית שיקומית, דיאטנית שמתמחה באיזון דיאטטי לחולי לב, ועובדת סוציאלית שדואגת לטיפול וליווי פסיכוסוציאלי.

ד"ר רון גולן צילום: פוריה

המרכז לשיקום מחלות לב וכלי דם בבית החולים פוריה, שנפתח לפני מספר שבועות, ייתן מענה רב תחומי למטופלים אחרי אירוע לב, צנתור לב התערבותי, ניתוח לב (מעקפים, מסתמים, וכדומה), השתלת קוצב, ולמטופלים עם אי-ספיקת לב. ד"ר רון גולן, רופא ספורט ופיזיולוג מאמץ, יוביל את פעילות מרכז שיקום הלב החדש כשלצדו קרדיולוג בכיר ומנהל רפואי, ד"ר ודיע כנעאני; אחות טיפול נמרץ, הנאדי סעדי; צוות אימון בעל ניסיון באימון גופני משקם; דיאטנית שמתמחה באיזון דיאטטי לחולי לב; ועובדת סוציאלית.

ד"ר גולן מסביר, "השירות שלנו מסייע לחולה לב לחזור לתפקוד גופני, נפשי וחברתי מיטביים, בבית ובקהילה. התוכנית היא אישית וקבוצתית ומסייעת להחלמה וחיזוק הביטחון העצמי של המטופל ומשפחתו. אנחנו למעשה מעצימים את המטופל בעזרת מגוון כלים לשליטה וניהול של מחלתו".

צילום: פוריה

סיגלית חמוואי (52) מטבריה, עברה בפברואר ניתוח מעקפים ביחידה לניתוחי לב בפוריה. כשהשתחררה מאשפוז היא נאלצה לנסוע לשיקום במרכז הארץ. "הייתי בשיקום בבית החולים שיבא", היא משחזרת, "ואז החלה הקורונה ונאלצתי להישאר בבית. כששמעתי שפתחו שיקום לב כאן, בבית החולים פוריה, שמחתי שנמצא לנו פתרון קרוב לבית. באתי לכאן וממש הוקסמתי. יש פה צוות שלם שדואג לי. אני מרגישה ביטחון שאני כל הזמן תחת השגחה צמודה. אחרי הניתוח עברתי תקופה קשה, שקעתי מאד בעצמי. כאן אני מרגישה שיש מי שקשוב לי ויודע לתת לי תשובות. בחודשיים שאני פה התקדמתי מאוד ואני עכשיו מסוגלת לעשות פעולות שלא יכולתי לעשות. הפתעתי את עצמי".

צילום: פוריה

יש לציין כי ההשתתפות בתוכנית השיקום היא לתקופה של שלושה חודשים ונמצאת במסגרת סל הבריאות. בעלי ביטוח משלים יכולים להמשיך את התוכנית עד לתקופה של שנה. ד"ר גולן מדגיש את משמעות השיקום ככלי לחזרה לשגרת חיים ואיכות חיים, "חולה שעבר אירוע לב או ניתוח לב, האירוע הזה מחולל שינוי דרמתי במהלך חייו ונלווים לו תוצאות שמשליכות על יכולתו לתפקד בבית, בעבודה ובקהילה. תהליך ההחלמה מלווה בחששות, פחד ממוות, מחוסר שליטה, אי ידיעה מה מותר לי לעשות? באיזה סיכון אני נמצא? אנחנו יודעים לטפל במכלול הזה. הליווי שאנחנו מציעים כאן בשיקום לב, מסייע לו לצעוד על קרקע יציבה ולבנות את עצמו מחדש. וכך, אנחנו מחזירים לו את השליטה שלו בחייו".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן