בן 92 ניצח את הנגיף

סורוקה-משוחרר-בן-92
סורוקה-משוחרר-בן-92

אהרון סידמן התאושש ממחלת הקורונה בבית החולים סורוקה, ושוחרר לביתו, שם חיכתה לו רעייתו בת ה-88, נשאית ללא תסמינים

סידמן וצוות הרפואי שטיפל בו צילום: סורוקה

מאז התפרצה מגפת הקורונה, השיעור הגבוה ביותר של החולים הקשים, הוא בקרב אנשים בגיל השלישי. הנתון הסטטיסטי הזה לא הרשים את אהרון סידמן, בן 92, שנדבק בנגיף. סידמן אושפז ביחידה לחולי קורונה בבית החולים סורוקה בבאר שבע, במשך שבוע, החלים ושוחרר.

סידמן הגיע לסורוקה לאחר שחש ברע ואובחן כחיובי לנגיף הקורונה. במהלך אשפוזו, הצוות ביחידה ובני משפחתו התגייסו כדי להקל עליו את שהותו במתחם. נכדיו וילדיו העבירו אליו בקביעות תמונות משפחתיות שחיזקו אותו ועזרו לו לאורך אשפוזו בתהליך ההחלמה. רעייתו בת ה-88 נדבקה גם היא בנגיף, אך לא פיתחה סימפטומים, וחשה בטוב. בני משפחת סידמן הודו לצוות היחידה על הטיפול המסור באהרון, ושמחו לקבל את הבשורה כי הוא יוכל לחגוג בביתו את חג הפסח.

ד"ר יפתח שגיא, רופא בכיר ביחידה לטיפול בחולי קורונה בסורוקה: "יש לנו הזכות לשחרר אדם בן 92, שהבריא מקורונה, ויחגוג את חג החירות בביתו. הבשורה הזו מחזקת גם את המטופלים וגם את הצוותים המטפלים. אנחנו יודעים שהאוכלוסייה הפגיעה ביותר היא אוכלוסיית הקשישים, הם סובלים את התחלואה הגבוהה ביותר ונפטרים באחוזים הגבוהים ביותר. גם אם הם מגיעים במצב קל, מצבם עלול להסתבך. אהרון שהה אצלנו כשבוע וקיבל את הטיפול המקובל, טיפול תמיכתי מלא וגם טיפול סוציאלי. הוא היה מוגבל בניידות וסייענו לו במהלך האשפוז. עם זאת הוא הצליח לעבור את המחלה, והבדיקות האחרונות חזרו שליליות פעמיים כמתבקש, מה שאפשר לנו לשחרר אותו לביתו ולשמח אותו".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן