תכנון הרדמה בתלת מימד

המרפאה החדשה לתכנון הרדמה בטכנולוגיית תלת מימד צילום: מירי גטניו, איכילוב
המרפאה החדשה לתכנון הרדמה בטכנולוגיית תלת מימד צילום: מירי גטניו, איכילוב

לראשונה בישראל, נפתחה בבית החולים איכילוב מרפאת טרום הרדמה ייחודית, לחולים עם בעיות בדרכי הנשימה, לאבחון ותכנון ההרדמה באמצעות טכנולוגיה חדשנית של תלת מימד

הרדמה בתלת מימד: בבית החולים איכילוב בתל אביב נפתחה מרפאת טרום הרדמה ייחודית, הראשונה מסוגה בארץ, לחולים עם בעיות בדרכי הנשימה, לאבחון ותכנון ההרדמה – באמצעות טכנולוגיה חדשנית של תלת מימד.

הרדמה כללית ברוב המקרים דורשת החדרת צינור לקנה דרכו מנשימים. ההליך הוא קריטי כדי לעבור את הניתוח, ועוד חשוב מכך לשמירת החיים. חולים הזקוקים לניתוח, ואשר סובלים ממומים מולדים או נרכשים בדרכי הנשימה (לדוגמה היצרויות בקנה הנשימה או בסמפונות), ילדים הזקוקים להנשמה רק של ריאה אחת (בעת ניתוח הריאה השנייה), ועוד. כל אלה יתקשו לעמוד בהליך ההרדמה עקב בעיה בצנרור הקנה.

כעת, לראשונה בישראל, מקים בית החולים איכילוב מרפאה ייחודית שתאפשר באמצעות פתרונות טכנולוגים מתקדמים הדפסת תלת מימד של דרכי האוויר של המטופל, ומכאן תכנון מוקדם של ניהול ההנשמה של החולה שיהיה קפדני, ומותאם אישית לכל מטופל. המרפאה, בניהולה של ד"ר רות שיילור, רופאה בכירה במערך הרדמה כאב וטיפול נמרץ, פועלת בשילוב מעבדת תלת מימד בבית החולים איכילוב בניהולו של ד״ר שלמה דדיה .

לדברי פרופ׳ עידית מטות, מנהלת מערך הרדמה, כאב וטיפול נמרץ: ״מדובר בבשורה לחולים רבים הסובלים מבעיות רפואיות מורכבות שהתקשו לעבור הליך הרדמה בטוח. כעת, בשילוב טכנולוגית התלת מימד כאן באיכילוב, אנו נאפשר הליך ניתוחי בטוח עבור חולים אלו ולהציל חיים״.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן