נשיא האיגוד הקרדיולוגי

פרופ' עופר אמיר. צילום: אבי חיון
פרופ' עופר אמיר. צילום: אבי חיון

מנהל מערך הלב במרכז הרפואי הדסה, פרופ' עופר אמיר, מונה לנשיא האיגוד הקרדיולוגי בישראל

פרופ' עופר אמיר, מנהל מערך הלב במרכז הרפואי הדסה, נבחר לנשיא האיגוד הקרדיולוגי בישראל. פרופ' אמיר, בן 56, יליד העיר חיפה, הוא ראש המערך הקרדיולוגי בהדסה בשלוש השנים האחרונות.

פרופ' עופר אמיר הוא בוגר הפקולטה לרפואה בבאר שבע במסגרת העתודה האקדמית, אשר זכה בתעודות הצטיינות רמטכ"ל ואלוף פיקוד צפון על שירותו כרופא צבאי בצה"ל משנת 1989-1995. את התמחותו בקרדיולוגיה ביצע בבית החולים כרמל בחיפה, ואת ההתמחות ברפואה פנימית עבר ב – TEXAS MEDICAL CENTER יוסטון טקסס, ארה"ב בין השנים 1996-1999.

פרופ' אמיר היה לבוגר תוכנית התמחות-העל הראשונה ב- BAYLOR COLLEGE OF MEDICINE כקרדיולוג בנושאי השתלת לב והשתלת משאבות לב במרכז הלב ביוסטון טקסס. לאחר חזרתו ארצה, מונה לרופא בכיר במחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי כרמל בחיפה, ובהמשך הקים וניהל את יחידת אי ספיקת הלב במרכז, שכללה גם השתלות LVADs.

משנת 2013 ניהל פרופ' אמיר את מערך הלב וכלי הדם שכלל הקמת יחידות חדשות של ניתוחי לב וכלי דם בבית החולים פורייה, ושימש כמנהל המערך המשולב טרם המינוי. החל משנת 2019 הוא מנהל את מערך הלב במרכז הרפואי הדסה ויכהן כעת כנשיא האיגוד הקרדיולוגי – מינוי שנקבע לשנתיים הקרובות.

פרופ' אמיר: "אני רואה זכות גדולה לשמש כנשיא האיגוד הקרדיולוגי הישראלי. מדובר באיגוד מפואר שהביא במשך השנים שעברו את הקרדיולוגיה הישראלית להישגים ברמה עולמית. הדבר קרה בזכות קודמי בתפקיד ובעיקר בזכות צוותים מסורים ומקצועיים של רופאים, סיעוד ופארא- רפואיים הפזורים בישראל לכל אורכה ורוחבה. אני מאמין שהעובדה שאני מכיר ומוקיר את היכולות והפוטנציאל של מחלקות הקרדיולוגיה בפריפריה כמו גם את האספקטים של מערך לב מפואר בבית חולים שלישוני מוביל כמו הדסה, תאפשר לי יחד עם חברי באיגוד לשלב את השניים בצורה שתקדם הלאה את הקרדיולוגיה בישראל".